Trwa ładowanie...

Napój w butelce z... sosny

Czy puszki i plastikowe butelki odejdą w przeszłość? PepsiCo Inc. właśnie poinformowało o stworzeniu opakowania z trawy, sosny i kukurydzy.

Share
Napój w butelce z... sosny
Źródło: AFP/JUSTIN SULLIVAN
d15gcp9

Centrala firmy produkującej m.in. Pepsi, 7up czy MountainDew ogłosiła, że jej napoje mają być rozlewane do butelek wyprodukowanych z naturalnych surowców. Na razie do produkcji mają być używane indiańska trawa, sosna i kukurydza, ale koncern już planuje, aby używać także odpadków takich jak skórka pomarańczy czy obierki ziemniaków.

Jak deklaruje PepsiCo, prototypy butelek są w 100 proc. wykonane z naturalnych surowców. Największy konkurent firmy, Coca-Cola, także produkuje organiczne opakowania, ale składają się one tylko w 30 proc. z roślin.

- To przełomowe odkrycie zmieniające rozwój naszej firmy oraz całą branżę napojów - mówi Indra Nooyi, prezes PepsiCo. Jak podkreślają naukowcy koncernu, nowa butelka jest taka sama jak jej plastikowy odpowiednik. Co najważniejsze, według koncernu nie ma także różnicy w koszcie produkcji butelki z kukurydzy a tej z PET.

Nowa butelka Pepsi wyprodukowana z trawy, sosny i kukurydzy.
Źródło: Nowa butelka Pepsi wyprodukowana z trawy, sosny i kukurydzy.

Na razie koncern chce udoskonalać technologię. Pilotażowo nowe butelki mają pojawić się na sklepowych półkach w 2012 roku. Jeśli klienci przyjmą je z zadowoleniem, to wszystkie napoje będą rozlewane tylko do opakowań wyprodukowanych z naturalnych surowców.

d15gcp9

Podziel się opinią

Share
d15gcp9
d15gcp9