ycipk-3eftgw

Nasza bardzo droga droga

Dzięki rosnącej sieci autostrad nasi kierowcy zaczynają się czuć jak
w Europie. Niestety, także jeśli idzie o opłaty za przejazd
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nasza bardzo droga droga
(newspix.pl, Fot: Michał Stawowiak)
ycipk-3eftgw

- pisze "Gazeta Wyborcza".

Okazuje się bowiem, że odcinek trasy A2 Konin-Nowy Tomyśl po podwyżce przebija wiele płatnych dróg na zachodzie Europy - wskazuje dziennik. Od 12 stycznia auta osobowe i motocykle zapłacą łącznie 51 zł - 3 złote więcej niż dotąd. Wcześniej na przejazd 149 km autostrady między Nowym Tomyślem a Koninem kierowca auta osobowego wydawał 48 zł - po 16 zł za każdy z trzech odcinków.

Autostrada A2 z Warszawy do granicy z Niemcami w Świecku liczy 472 km, czyli w przeliczeniu na pieniądze to 78,90 zł. Po bezpłatnym odcinku z Warszawy do Strykowa pod Łodzią, po raz pierwszy trzeba potrząsnąć sakiewką za przejazd 99 km do węzła w Koninie - 9,90 zł.

ycipk-3eftgw

Przejazd zarządzaną przez Amber One autostradą A1 na 152-km odcinku Rusocin - Nowa Wieś kosztuje kierowcę 20 gr/km, a administrowanym przez Stalexport 61-km odcinkiem A4 Katowice - Kraków to 29 gr/km.

Np. po sprawdzeniu cen 26 autostrad we Włoszech wyszło, że na 13 z nich kierowcy aut osobowych płacą za kilometr mniej niż na wielkopolskim odcinku A2 (34 gr/km). Zaś na 20 z 63 przebadanych odcinków płatnych dróg we Francji jest zdecydowanie taniej niż w Wielkopolsce.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3eftgw

ycipk-3eftgw
ycipk-3eftgw