Trwa ładowanie...
dd7ocax

Nauczyciel bez ulgi na autobus

Senatorowie wystąpią z inicjatywą likwidującą ulgi dla nauczycieli. Propozycję popiera resort finansów, a ZNP protestuje
Share
Nauczyciel bez ulgi na autobus
dd7ocax

Senatorowie wystąpią z inicjatywą likwidującą ulgi dla nauczycieli. Propozycję popiera resort finansów, a ZNP protestuje - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Pedagodzy, poza zatrudnionymi w przedszkolach, są jedyną grupą zawodową, która jeszcze korzysta z 37-proc. ulgi na przejazdy komunikacją publiczną.

Trybunał Konstytucyjny przed 16 miesiącami wydał wyrok, w którym wskazał, że jest to sprzeczne z prawem do równego traktowania oraz zasadą sprawiedliwości społecznej.

dd7ocax

Realizacją wyroków TK zajmuje się specjalna komisja senacka. Ale senatorowie nie chcą dać ulg nauczycielom z przedszkoli, tylko wszystkim je zabrać.

O zmianach nie chcą słyszeć sami zainteresowani. "To jest restrykcyjne działanie, które uderzy w najniżej uposażonych pracowników sfery budżetowej. Na likwidacji ulgi najbardziej stracą małe gminy, bo do pracy nie będą chcieli dojeżdżać nauczyciele" - mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Dodatkowe lekcje i korepetycje - nauczycielu, możesz dorobić!

dd7ocax

Podziel się opinią

Share
dd7ocax
dd7ocax