Trwa ładowanie...

Negocjuj kurs wymiany waluty

Sztywne tabele kursów nie muszą nas obowiązywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że kurs wymiany walut można negocjować - pisze "Puls Biznesu".

Negocjuj kurs wymiany walutyFot: AFP/VANDERLEI ALMEIDA
d25yb0l
d25yb0l

Waluty można negocjować zarówno w banku, tradycyjnym kantorze, jak i kantorach internetowych. Aby na operacji zyskać, musimy jednak posiadać rozeznanie na rynku. Należy także dysponować odpowiednią gotówką do wymiany.

- Negocjacje zaczynają się od ekwiwalentu 50 tys. euro, jednak dla wybranych klientów ten poziom może być obniżony do 10 tys. euro - mówi "PB" Jacek Bartosik, zastępca dyrektora departamentu skarbu w Polskim Banku Przedsiębiorczości.

W przypadku kwoty 10 tys. euro można wynegocjować kurs korzystniejszy od 3 do 5 gr. W przypadku wyższych kwot różnice są mniejsze, choć oszczędność z racji wyższej sumy rośnie.

Przystępując do negocjacji trzeba jednak orientować się w kursach i warunkach u konkurencji. Należy również zapytać zarówno o kurs kupna, jak i sprzedaży, aby wiedzieć, jaką marżę narzuca bank lub kantor.

W przypadku banku istotne są z kolei nasze dotychczasowe relacje z instytucją. Przede wszystkim z ilu usług instytucji korzystamy i jak dotychczas układała nam się współpraca.

d25yb0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25yb0l