Trwa ładowanie...

Nerwowych oczekiwań ciąg dalszy

Im bliżej posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku tym większą nerwowość obserwować można na amerykańskich giełdach. Umiarkowane spadki na wczorajszej sesji wynikały z niepokoju, że Fed zdecyduje się na udzielenie mniejszego wsparcia dla gospodarki niż zakładają prognozy.

Share
Nerwowych oczekiwań ciąg dalszy
Źródło: TMS Brokers
dlkje82

Obecne oczekiwania przewidują uruchomienie programu skupu aktywów opiewającego na kwotę 500 mld-1,5 bln USD. Jeśli ostateczna kwota okazałaby się niższa od tych założeń, to byłby to znaczący impuls do pojawienia się solidniejszej korekty na rynku. Obserwowana od kilku tygodni zwyżka amerykańskich giełd odbywała się za sprawą dyskontowania w cenach akcji napływu taniego kapitału na rynek. Decyzja o uruchomieniu mniejszego pakietu stymulacyjnego zachęcić mogłaby inwestorów do realizacji zysków.

Na dzisiejszej sesji na giełdach azjatyckich obserwować można było mieszane nastroje. Tokijski indeks Nikkei 225 stracił 0,22 proc. W zachowaniu japońskich inwestorów również widać ostrożność przed posiedzeniem Fed. Z kolei ponad 3-procentowe wzrosty zanotowały akcje spółek Canon oraz Fujitsu, po tym jak opublikowały one lepsze od prognoz wyniki kwartalne. Z kolei pierwsze godziny dzisiejszej sesji w Europie przyniosły przewagę umiarkowanych wzrostów. Generalnie w dalszym ciągu na parkietach Starego Kontynenty trwa przeplatanka wzrostów ze spadkami, którą będziemy obserwować najprawdopodobniej do czasu posiedzenia Fed. Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest dość ubogi i warto jedynie zwrócić uwagę na odczyt liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z USA.

Michał Fronc
DM TMS Brokers S.A.

dlkje82

Podziel się opinią

Share
dlkje82
dlkje82