Trwa ładowanie...
d2iiwne
akcje

Neutralny start tygodnia

Poniedziałkowa sesja przez większość czasu przebiegała w raczej optymistycznych nastrojach. Wpływ na takie nastawienie inwestorów miały przede wszystkim ruchy na rynku walutowym, gdzie rano euro wyraźnie umocniło się do dolara.

Share
d2iiwne

Tak wyraźna siła waluty europejskiej nie była jednak trwała, a redukcja wzrostów na tej parze przełożyła się na ruchy na GPW. WIG20 wystartował od niemal jednoprocentowych wzrostów, które jednak dość szybko zmalały. Mniej więcej od godziny 10:00 wykres indeksu poruszał się na poziomach ok. +0,5%. Po południu cały czas trwała konsolidacja na warszawskim parkiecie, a okazja do zmiany sytuacji miała nadejść na krótko po otwarciu na Wall Street. O 16:00 została mianowicie opublikowana wrześniowa sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA, ich liczba wyraźnie przekroczyła oczekiwania osiągając 4,53 mln (konsensus 4,29 mln).

Ku ogólnemu zaskoczeniu oraz pomimo poprawy nastrojów na globalnych parkietach, na GPW zobaczyliśmy bardzo słaby finisz - WIG20 zamknął się ustanawiając dzienne minima, tj. 2642 pkt (+0,01%), przy obrotach 1,1 mld PLN. Liderem wśród blue chipów był wybijający się KGHM, który podrożał o 4%, po rekomendacji z ceną docelową na ponad 170 PLN od Goldman Sachs.

Pierwszy dzień tygodnia można zaliczyć na konto byków. Indeks szerokiego rynku wzrósł wczoraj w prawdzie tylko o 0,3%, ale pokonany został istotny opór. Na wykresie dziennym wyznaczona została niewielka, czarna świeca, umiejscowiona powyżej ostatnich dwóch białych korpusów. Kurs pokonał poziom 45 819 pkt powracając powyżej połowy spadków z zeszłego tygodnia.

d2iiwne

W układzie oscylatorów nastąpiła nieznaczna poprawa odczytów. RSI porusza się w pobliżu 60 pkt, przy unoszących się Composite Index i Derivative Oscillator. Stabilnie również zachowuje się ADX podtrzymujący przewagę popytu. Warto jednak dodać, że wygenerowane w zeszłym tygodniu sygnały sprzedaży nie zostały jeszcze zanegowane, efektem czego nadal ciążą nad rynkiem. Biorąc pod uwagę presję podaży, popyt będzie musiał wykazać się znaczną siłą, aby myśleć o pokonaniu szczytu na 46 441 pkt.

BM Banku BPH

d2iiwne

Podziel się opinią

Share
d2iiwne
d2iiwne