Trwa ładowanie...
d3jv6jy
gpw
03-06-2008 12:19

NewConnect nie daje zarobić

Niewiele osób zarobiło do tej pory na nowym rynku na warszawskim parkiecie. Dziś papiery tylko dziewięciu przedsiębiorstw wyceniane są wyżej niż w dniu debiutu na GPW - pisze "Rzeczpospolita".

d3jv6jy
d3jv6jy

Do tej pory rynek NewConnect (NC) nie był łaskawy dla inwestorów, którzy kupili akcje spółek na rynku wtórnym. Zaledwie dziewięć spośród 53 (nie licząc dzisiejszego debiutanta) spółek przyniosło zyski inwestorom, którzy kupili papiery po debiucie. Indeks skupiający spółki notowane na nowym rynku akcji spadł od początku roku o 48,5 proc.

_ Problemem NewConnect są inwestorzy. Dziś większość z nich to spekulanci, którzy nie są zainteresowani uczestnictwem w budowie wartości fundamentalnej spółek, tylko łatwym zarobkiem na debiucie _ – twierdzi Marcin Duszyński prezes Capital One Advicers, firmy wprowadzającej spółki na NC.

_ Jesteśmy zaniepokojeni obecną wyceną spółek. Widać, że inwestorzy indywidualni, którzy są podstawą tego rynku, odsunęli się od NewConnect _ – dodaje Wojciech Gudaszewski, prezes Wrocławskiego Domu Maklerskiego.

To powoduje, że akcje wielu spółek zostały znacząco przecenione, a tylko kilka firm dało zarobić inwestorom na rynku wtórnym.

d3jv6jy

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

d3jv6jy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jv6jy