Trwa ładowanie...
05-02-2007 16:12

Nie idź do pracy!

Brytyjscy specjaliści od badania rynku pracy wyliczyli, że początek lutego jest najgorszym okresem dla pracodawców w całym roku.

Share
Nie idź do pracy!
d3ap3jv

Brytyjscy specjaliści od badania rynku pracy wyliczyli, że początek lutego jest najgorszym okresem dla pracodawców w całym roku. Dlaczego? Otóż podobno właśnie wtedy, największa liczba zatrudnionych robi wszystko, aby nie pojawić się w pracy. Wszystko, łącznie z symulowaniem choroby.

Przyczyny tego zjawiska są różne. Najczęściej wspomina się o ogólnej senności i apatii spowodowanej przez wyczerpują serię długich nocy i szarych dni. Pracownik widząc za oknem paskudną, deszczową pogodę i błoto zalegające na ulicach, nie ma najmniejszej ochoty podnosić się z łóżka i iść do pracy.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego początek lutego jest okresem szczególnie ciężkim. Otóż, jest to czas pomiędzy dniami wolnymi od pracy (Boże Narodzenie, Nowy Rok), podczas których mogliśmy sobie trochę odpocząć, a zbliżająca się perspektywą świąt Wielkanocnych. Dzień ciągnie się za dniem w oczekiwaniu na kolejne święta, aż w końcu niektórzy nie wytrzymują i robią sobie małe "ferie".

A jak to jest z Wami? Czy też o tej porze roku odczuwacie apatię i ogólne zniechęcenie? Czy kiedykolwiek symulowaliście chorobę, bo po prostu nie chciało Wam się wstawać z łóżka i iść do pracy? Napiszcie nam o tym!

d3ap3jv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ap3jv
d3ap3jv