Trwa ładowanie...

Nie ma już ratunku dla Neckermanna

Dom sprzedaży wysyłkowej Neckermann, firma z ponad 60-letnią tradycją, przestaje istnieć. W czwartek tymczasowy zarządca upadłościowy poinformował, że wycofał się ostatni interesant, rozważający kupno części Neckermanna.

Share
Nie ma już ratunku dla Neckermanna
Źródło: Jupiterimages
d3wicwy

30 września, po 62 latach, Neckermann przestanie istnieć. Założona przez Josefa Neckermanna firma podzieli los upadłego przed trzema laty domu sprzedaży wysyłkowej Quelle.

Agencja dpa zwraca uwagę, że większość z 2 tys. osób, zatrudnianych w Niemczech przez Neckermanna, będzie od przyszłego tygodnia bez pracy. Tylko niewielka grupa pracowników w siedzibie Neckermanna we Frankfurcie nad Menem będzie jeszcze przez pewien czas zajmować się likwidacją firmy. Austriacka filia Neckermanna jest przedmiotem osobnego postępowania upadłościowego.

d3wicwy

Zdaniem ekspertów, których opinie przytacza dpa, Neckermann z jego klasycznym modelem sprzedaży wysyłkowej nie potrafił się odnaleźć w czasach handlu internetowego. Liczne zmiany struktury właścicielskiej i kierownictwa uniemożliwiały zaplanowanie i zrealizowanie ważnych inwestycji w dziedzinie technologii informatycznych.

Ostatecznie udało się uratować tylko filię "Happy Size", wyspecjalizowaną w odzieży dużych rozmiarów i zatrudniającą 80 osób. Kupił ją dom sprzedaży wysyłkowej Klingel.

d3wicwy

Podziel się opinią

Share
d3wicwy
d3wicwy