Trwa ładowanie...
dln563a
IAR
emertury

Nie ma postępów ws. emerytur pomostowych

Rząd nie przedstawił dziś partnerom społecznym listy prac wykonywanych w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Przedastawiciele pracodawców i związków zawodowych mówią, że bez nich konsultacje nad projektem ustawy o emeryturach pomostowych są niemożliwe.
Share
dln563a

Wiceminister pracy Romuald Poliński powiedział, że najpierw powinny być uzgodnione same założenia ustawy. Mają być one konsultowane do 31 maja. Minister zapowiedział, że lista ukaże się w ciągu miesiąca od zakończeniu konsultacji.

Rozmowy nie są łatwe. Związkowcy chcą powrotu do ustaleń komisji medycyny pracy z 2005 roku, gdzie lista prac uprawniających do przechodzenia na emerytury pomostowe była bardzo długa. Pracodawcy natomiast uważają, że Polski nie stać na utrzymywanie ogromnej rzeszy młodych emerytów.

Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan podkreślił, że każda osoba wykonująca przez jakiś czas pracę w szkodliwych warunkach może pracować w innych zawodach zamiast przechodzić na garnuszek podatników.

dln563a

Podziel się opinią

Share
dln563a
dln563a