Trwa ładowanie...
prąd
22-10-2009 10:33

Nie ma zgody co do opłat za prąd

Ministerstwo Finansów nie zgadza się z propozycjami resortu gospodarki w sprawie niższych cen prądu dla najuboższych odbiorców. MG chciało, aby przedsiębiorstwa energetyczne mogły potrącać sobie różnicę w cenie od VAT.

Nie ma zgody co do opłat za prądŹródło: WP.PL, fot: Jan Kaliński
d4bhz3r
d4bhz3r

MG chce do końca października zakończyć uzgodnienia dotyczące systemu ochrony najuboższych odbiorców energii. Resort zaproponował, aby 629 tys. rodzin uprawnionych do otrzymywania świadczeń z pomocy społecznej mogło korzystać z 30-proc. zniżki na energię elektryczną.

Bonifikatę taką Skarb Państwa miałby rekompensować firmom energetycznym poprzez potrącenie ze zobowiązań podatkowych w podatku od towarów i usług.– Przepisy unijne uniemożliwiają państwom członkowskim swobodne kształtowanie regulacji w zakresie tego podatku, dlatego też proponowana zmiana ustawy o podatku od towarów i usług zwyczajnie nie może mieć miejsca – poinformował w swojej ekspertyzie resort finansów. Zdaniem ministerstwa, pomoc najuboższym jest potrzebna, ale powinna się nią zająć opieka społeczna, a nie spółki z branży energetycznej.

Justyna Piszczatowska
PARKIET

d4bhz3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhz3r