Trwa ładowanie...

Nie płać za śmieci dwa razy!

Uwaga mieszkańcy! Od 1 lipca gminy przejmą odpowiedzialność za wywóz śmieci, czyli za gospodarowanie odpadami nie będziemy już płacić prywatnym przedsiębiorcom, tylko trójmiejskim magistratom. To oznacza, że musimy wypowiedzieć umowę na wywóz odpadów.

Share
Nie płać za śmieci dwa razy!
Źródło: newspix.pl, fot: aleksandra formaniewicz
d2hazsb

Ile trzeba będzie płacić? To się okaże lada tydzień. W Gdańsku cena będzie zależna od metrażu mieszkania. I tak za każdy metr kwadratowy naszego lokum musimy liczyć 66 groszy w przypadku posegregowanych, a 88 w przypadku nieposegregowanych odpadów. W Gdyni zaproponowano 19 zł za mieszkanie do 40 m kw, 32 zł za lokum do 80 m kw i 39 zł za większe. Dotyczy to śmieci posegregowanych, za nieposegregowane trzeba będzie płacić więcej. Sopot zastanawia się nad wspólną dla wszystkich stawką 35 zł za śmieci posegregowane i 70 zł za nieposegregowane.

Ważne jest to, że bez względu na to, ile zapłacimy, należy uważać, by nie otrzymać podwójnego rachunku za wywóz odpadów.

– Umowę z firmą wywozową należy wypowiedzieć odpowiednio wcześnie, pamiętając o okresie wypowiedzenia – mówi Joanna Grajter (63 l.) z gdyńskiego magistratu. – Umowa powinna się skończyć 30 czerwca, bo od 1 lipca mają wejść w życie nowe przepisy.

d2hazsb

Podziel się opinią

Share
d2hazsb
d2hazsb