Trwa ładowanie...

Nie zapłacisz za brak deklaracji

Nie złożyłeś jeszcze deklaracji śmieciowej? Nie rozpaczaj! Raczej nie grożą ci surowe kary, zapowiadane przez gdańskich urzędników. Pracownicy ZDiZ nadal przyjmują papiery i proszą o pośpiech.

Share
Nie zapłacisz za brak deklaracji
Źródło: Fakt, fot: Katarzyna Naworska
d1rklup

Na razie deklaracje złożyło niewiele ponad 60 procent gdańszczan. Nie obyło się bez problemów. Internetowy system składania wniosków nieustanie szwankował, infolinia była non stop zajęta, a pod siedzibą Zarządu Dróg i Zieleni ustawiały się gigantyczne kolejki. Na szczęście dopóki nie skończą się prace związane z wprowadzaniem danych gdańszczan do nowego systemu komputerowego, kara finansowa raczej nikomu nie grozi. – Termin już minął, jednak nadal apelujemy o składania deklaracji – mówi Mieczysław Kotłowski (61 l.) z gdańskiego ZDiZ. – Warto zrobić to jak najszybciej.

Kar mogą spodziewać się za to na pewno ci wszyscy, którzy nie złożą deklaracji do czasu pierwszej opłaty za śmieci, czyli do początku sierpnia, a później nie stawią się na wezwanie urzędników. Za takie zaniedbanie trzeba będzie zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Deklaracje można cały czas składać przez internet i w biurze ZDiZ. Można też wysłać dokument pocztą.

d1rklup

Podziel się opinią

Share
d1rklup
d1rklup