Trwa ładowanie...

Niedźwiedzie wciąż górą

Czerwcowa seria kontraktów rozpoczęła wtorkowe zmagania z poziomu 2 341 pkt, tracąc 3 pkt względem poprzedniego rozstrzygnięcia. Sentyment na europejskich parkietach popsuły spadki indeksów azjatyckich, co na Książęcej uniemożliwiło przekroczenie poziomu odniesienia i po wyznaczeniu w pierwszych minutach handlu sesyjnego maksimum na pułapie 2 343 pkt, sprzedający skierowali rynek na południe.
Share
Niedźwiedzie wciąż górą
Źródło: BM Banku BPH
d1iy225

Popołudniowe dane z amerykańskiego rynku nieruchomości nie przełamały spadkowej tendencji i strona podażowa poprawiła swój dorobek, ustanawiając w końcówce kwotowań sesyjne minimum na poziomie 2 315 pkt. Ostatni kurs wypadł na wysokości 2 319 pkt (-1,07%). Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 24 tys. kontraktów. LOP wzrósł do 92,8 tys. pozycji.

 (fot. BM Banku BPH)
Źródło: (fot. BM Banku BPH)

Wtorkowa dominacja podaży rozwiała nadzieje kupujących na szybki zwrot, co w graficznym obrazie dnia przełożyło się na wyrysowanie czarnej świecy. Pokonanie szybkiej średniej (SK-5) oraz strefy wsparcia wyznaczonej przez zakres luki wzrostowej z 14/15.03 może stanowić przesłankę do kontynuacji podażowego natarcia. Aktualnie, kolejną linie obrony wyznacza zakres wzrostowej luki z 13/14.03 w przedziale 2 307 – 2 320 pkt, w obrębie której przebiega dłuższa z obserwowanych średnich, SK-15. Szybkie oscylatory kontynuują ruch na południe, potwierdzając zachowanie rynku. Średnioterminowy ADX niezmiennie tkwi poniżej granicznego poziomu 20 pkt, natomiast linie kierunkowe oscylatora zbliżają się do siebie. Wyzwaniem dla obozu kupujących jest aktualnie obrona wspomnianej luki i wyprowadzenie rynku powyżej najbliższego oporu wyznaczonego przez połowę ostatniego korpusu (2 330 pkt). Uwzględniając ostatnią przewagę, łatwiejsze zadanie, polegające na pokonaniu tej samej luki stoi przez obozem niedźwiedzi.
Biuro Maklerskie Banku BPH

d1iy225

Podziel się opinią

Share
d1iy225
d1iy225