Trwa ładowanie...
prawo
20-03-2014 07:06

Nielegalny szef UOKiK?

Nowy szef UOKiK może nie spełniać jednego z warunków koniecznych do objęcia urzędu - donosi "Puls Biznesu". Kancelaria premiera zapewnia jednak, że Adam Jasser wygrał konkurs zdecydowanie. Innego zdania są prawnicy i świat biznesu.

Share
Nielegalny szef UOKiK?Źródło: PAP, fot: radek pietruszka
d2hvxey

Dziś (20.03) Adam Jasser - dotychczasowy sekretarz stanu w KPRM - ma oficjalnie objąć funkcję szefa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na tym stanowisku zastąpi Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel, zdymisjonowaną w lutym.

Według "Pulsu Biznesu", Adam Jasser nie spełnia wszystkich wymaganych ustawą warunków potrzebnych do objęcia kierownictwa nad UOKiK. Jednym z wymagań jest posiadanie wykształcenia z zakresu spraw należących do właściwości prezesa tego urzędu. Ze strony kancelarii premiera wynika, że Jasser jest absolwentem filologii angielskiej na UW. Ukończył też kurs zarządzania w Michigan Business School.

Wątpliwości ma również dr nauk prawnych Ryszard Piotrowski, który zaznacza, że nie można zostać zgodnie z prawem szefem UOKiK bez spełnienia wszystkich siedmiu warunków. Sam Adam Jasser przekonuje, że ma wystarczające wykształcenie i potwierdziła to komisja konkursowa.

Nowego szefa UOKiK z mieszanymi uczuciami oceniają przedstawiciele biznesu. Negatywnie o Jasserze wypowiadają się członkowie Business Centre Club, czy Centrum im. Adama Smitha. Nieco przychylniej na nowego prezesa UOKiK patrzą szefowie Krajowej Izby Gospodarczej i Pracodawców RP.

d2hvxey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvxey
d2hvxey