Trwa ładowanie...
d4znig7

Niewykorzystana okazja

Piątkowa sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a najbardziej straciły akcje spółek o dużej kapitalizacji. Pierwsza faza sesji upłynęła pod znakiem konsolidacji w wąskim zakresie, a której nastąpiło wyłamanie w dół w drugiej części dnia.

Share
d4znig7

Wymowa sesji jest negatywna i po raz kolejny można mówić o relatywnej słabości i niewykorzystanej okazji. W przypadku WIG-20 potwierdzony został opór wynikający ze średniej krótkoterminowej z 15 sesji, które blokuje możliwość wzrostu. Aktualnie znajduje się ona na 2159 i jej przebicie najlepiej w cenach zamknięcia jest konieczne do poprawy sytuacji w krótkim terminie. Kolejne bariery znajdują się na 2178 oraz na 2183, gdzie obecnie znajduje się linia przyspieszonego trendu spadkowego.

W przypadku mocniejszego wzrostu podaż winna ujawnić się na 2205, lub też na 2253. Najbliższe wsparcie znajduje się 2137, a w razie jego przebicia będę zwracał uwagę na 2127 i 2128 wynikające z ostatnich lokalnych minimów. Ewentualne przełamanie tych wsparć będzie miało jednoznacznie negatywną wymowę i będzie zapowiadało test ostatniego dołka na 2090. Kolejne wsparcia znajdują się na 2060 i 2018. Wskazania przed dzisiejszą sesją są neutralne i otwarcie winno nastąpić w rejonie piątkowego zamknięcia. Trudno obecnie definitywnie przesądzić w którą stronę będą zmierzały indeksy w najbliższych dniach.
Myślę, że sygnałem do spadku winno być przebicie wsparcia na 2127, natomiast pokonanie 2178 będzie zapowiadało wzrosty na najbliższych sesjach. Na razie optycznie rynek wygląda słabo i większe prawdopodobieństwo należałoby przypisać pogłębieniu spadku. Najbliższy tydzień prawdopodobnie również będzie się charakteryzował niewielką aktywnością inwestorów, a bardziej wiarygodny handel winien rozpocząć się od następnego poniedziałku.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/28259/120102_biul_por.pdf )

d4znig7

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4znig7

Podziel się opinią

Share
d4znig7
d4znig7