Trwa ładowanie...
d18d7mo
Gospodarka

Niewykorzystana szansa popytu

Kurs wrześniowej serii kontraktów terminowych wystartował wczoraj z 16-pkt luką wzrostową (poziom 2 706 pkt). W pierwszych 15 minutach handlu ustanowiono dzienne maksimum na 2 714 pkt i od tej pory popyt oddał inicjatywę.
Share
d18d7mo

Do godz. 11:15 notowania FW20U11 systematycznie spadały ustanawiając minimum na 2 785 pkt. Do końca sesji trwała konsolidacja kursu, w przedziale odnotowanego minimum, a wartością 2 700 pkt. Przed godz. 16 strona podażowa zaatakowała poranne minima, ale kupujący obronili się, co ponownie stało się pretekstem do skierowania kursu w okolice 2 700 pkt. Na końcowym fixingu ustanowiono kurs na poziomie 2 688 pkt (-0,07%). Sesja była raczej nudnawa z niewielką zmiennością kursu, a dzienny wolumen obrotu nie osiągnął 38 tys. sztuk, był niemal identyczny, jak na sesji wtorkowej. Wczoraj inwestorzy wyczekiwali na dane z amerykańskiego rynku nieruchomości: sprzedaż domów na rynku wtórnym w czerwcu zaskoczyła negatywnie i wyniosła 4,77 mln wobec oczekiwań 4,9 mln i poprzedniego odczytu na poziomie 4,81 mln.

 (fot. BM BPH)
Źródło: (fot. BM BPH)

W środę kupujący zaatakowali opór znajdujący się na 2 696 pkt wynikający z połowy czarnego poniedziałkowego korpusu. W okolicach 2 710 pkt znajduje się ruchomy opór, jakim jest 5-sesyjna średnia krocząca, z którą popyt nie mógł sobie poradzić, co zaowocowało fiaskiem porannego ataku. Na wykresie świecowym pojawił się wczoraj czarny korpus, którego zamknięcie wypadło poniżej poziomu 2 696 pkt, a to stawia popyt ponownie w trudnej sytuacji, gdyż wymusza obronę dotychczasowego minimum, jakim jest poziom 2 666 pkt. Pomiędzy wskazaniami RSI oraz Composite Index pojawiła się dywergencja pozytywna, co zwykle jest silnym sygnałem wzrostowym w perspektywie co najmniej krótkoterminowej. Jednak obecna sytuacja techniczna jest nieco odmienna, gdyż ADX sygnalizuje umacniający się trend spadkowy o charakterze średnioterminowym. W obecnej chwili niemożliwym jest odgadnięcie, która z tych dwóch przeciwstawnych koncepcji przeważy. Dodatkowym argumentem podażowym jest LOP, która na wczorajszej sesji wyraźnie wzrastała (przy
ogólnym spadku kursu).

d18d7mo

Podziel się opinią

Share
d18d7mo
d18d7mo