Trwa ładowanie...

Nowa reklama Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów umieściło w Internecie nową reklamę zachęcającą do rozliczania się przez e-deklaracje i przypominającą, że NIP nie jest już potrzebny.

Nowa reklama Ministerstwa FinansówŹródło: Thinkstockphotos
d1ofeae
d1ofeae

Młody mężczyzna w studiu tatuażu przechodzi bolesny zabieg. Następnie wchodzi pewnym krokiem do urzędu skarbowego i odsłania klatkę piersiową przed urzędniczką... Już dwa lata temu resort finansów postawił na krótkie i zabawne przekazy zachęcające do wysyłania formularzy przez internet. Wśród historyjek były oświadczyny w urzędzie, poszukiwanie toalety czy PIT wypisany na całym ciele. Tym razem fiskus postanowił przypomnieć podatnikom, że przy składaniu deklaracji numer NIP nie jest już potrzebny, wystarczy sam numer PESEL.

"Powyższe udogodnienie zostało wprowadzone w wyniku realizacji projektu e-Rejestracja. Oznacza to brak konieczności posługiwania się numerem NIP przez podatników, którzy już ten numer posiadają oraz zniesienie obowiązku dokonywania zgłoszenia identyfikacyjnego przez osoby, które do tej pory musiały o ten numer występować. Dodatkowo zniesiony też został obowiązek zgłaszania do urzędów skarbowych zmian danych takich jak np. zmiana nazwiska czy adresu zameldowania. Urzędy skarbowe wszelkie ww. informacje pobierają właśnie z rejestru PESEL, a nie bezpośrednio od obywatela. Co więcej nie musimy już pamiętać naszego NIP-u, wypełniając zeznanie podatkowe." - możemy przeczytać w komunikacie na stronie Ministerstwa Finansów.

Nowy spot kontynuuje też główny przekaz zachęcający do rozliczania się przez Internet. Jak podkreśla Ministerstwo Finansów, to najprostszy i najszybszy sposób na złożenie zeznania. W tym roku już ponad 2,3 mln podatników skorzystało z tej formy rozliczenia.

d1ofeae

- Sukces poprzedniej kampanii zachęcił nas do kontynuowania tego sposobu komunikacji. Dlatego w tym roku Ministerstwo Finansów przygotowało nowy spot „Tatuaż” promujący nowe udogodnienia, takie jak brak konieczności posługiwania się numerem NIP przez niektóre grupy podatników - powiedziała Wiesława Dróżdż, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.

Koszt przygotowania i produkcja trzech filmów promocyjno-informacyjnych „Do urzędu skarbowego przyjdź jeśli masz naprawdę ważny powód. PIT wyślij przez Internet” – 274 500 złotych brutto.

Koszt przygotowania i produkcja jednego filmu promocyjno-informacyjnego „Tatuaż” – 148 400 złotych brutto. Produkcja filmu współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

d1ofeae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ofeae