Trwa ładowanie...

Nowa tarcza przed fiskusem

Podatnicy mają uzyskać nowe narzędzie zwiększające ich bezpieczeństwo w relacjach z fiskusem, zapowiada "Puls Biznesu". Będzie to możliwe dzięki Ministerstwu Finansów, które chce wprowadzić tzw. grupowe interpretacje podatkowe.

Share
Nowa tarcza przed fiskusemŹródło: WP.PL
d41g3ws

Szczegóły propozycji zostały zapisane w projekcie założeń nowelizacji ordynacji podatkowej, którą we wtorek zajmie się Rada Ministrów.

Wspólny wniosek kilku firm będzie mógł dotyczyć jednego lub kilku podatków. Inwestorzy wybiorą spośród siebie tego, kto będzie reprezentował całą grupę i będzie stroną w postępowaniu. Reszta nie będzie się angażować. Organ skarbowy wyda jedną interpretację, która będzie doręczona podmiotowi reprezentującemu grupę.

d41g3ws

W interpretacji fiskus oceni jednak skutki podatkowe dotyczące wszystkich zainteresowanych, którzy tym samym uzyskają ochronę. Co ważne każdy członek grupy, niezadowolony z interpretacji, będzie mógł samodzielnie zaskarżyć ją do sądu.

Jeśli rząd zdecyduje się na to rozwiązanie, to znacząco zmniejszy się liczba indywidualnych wniosków, co usprawni działanie organów skarbowych, które od 2007 do końca 2013 r. wydały prawie 200 tys. indywidualnych interpretacji.

d41g3ws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41g3ws
d41g3ws