Trwa ładowanie...
d4lnvil
inwestycje
06-07-2004 13:00

Nowe inwestycje i miejsca pracy w Polsce?

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych prowadzi negocjacje z inwestorami przy 80 projektach inwestycyjnych. Jeżeli wszystkie zakończyły by się sukcesem to do naszego kraju napłynęło by ponad 3 miliardy dolarów i powstało około 30 tysięcy miejsc pracy.

d4lnvil
d4lnvil

Prezes PAIiIZ Andrzej Zdebski podkreślił, że w tym roku widać znaczny wzrost zainteresowania naszym krajem światowych koncernów. Co jego zdaniem może przełożyć się na wzrost inwestycji.

Decyzje o rozpoczęciu inwestycji w naszym kraju już podjęły w tym roku między innymi takie firny jak Whirpool, Gillette, Sanden czy Daicel. Łączne inwestycje tych firm wyniosą ponad 310 milionów dolarów i powstanie około 2500 nowych miejsc pracy.

Aby jeszcze ułatwić pozyskiwanie informacji o naszym kraju Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych uruchomiła specjalny portal gospodarczy skierowany do inwestorów zagranicznych. Wiceprezes PAIiIZ Anna Szymańska Kwiatkowska podkreśliła, że pod adresem www.paiz.gov.pl można uzyskać informacje niezbędne przy wstępnym planowaniu inwestycji.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych koordynuje projekty inwestycyjne o wartości powyżej 40 milionów dolarów lub gwarantujące powstanie co najmniej 500 miejsc pracy.

d4lnvil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lnvil