Trwa ładowanie...
d1cpvao
d1cpvao

Nowe szkolenie Akademii PARP!

Akademia PARP udostępniła właśnie nowe szkolenie internetowe z zakresu finansowo – prawnego. „Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT)” to wiedza, która pomoże zrozumieć trudne zagadnienia podatkowe.
Share
d1cpvao

Prawidłowe ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem CIT to wyzwanie dla wielu przedsiębiorców. – To trudny temat, nawet dla specjalistów od podatków. Co mają powiedzieć właściciele i pracownicy mały firm, które podlegają tej formie opodatkowania? – mówi Aneta Grzyb–Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP.

Z myślą o tych małych przedsiębiorstwach powstało nowe szkolenie on-line „Podatek od osób prawnych (CIT)”. Wyjaśnia pojęcia na przykładach, uzupełnionych ćwiczeniami i studiami przypadków. Teoria napisana jest językiem łatwym i zrozumiałym. – Szkolenie będziemy aktualizować. Jeżeli pojawią się nowe regulacje w ustawie, będziemy uzupełniać szkolenie o te zmiany – zapewnia Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP.

Kto jest podatnikiem i jakie są podstawowe elementy podatku CIT, czym są przychody podatkowe i koszty uzyskania przychodów oraz zwolnienia podatkowe - to moduły, które już są dostępne pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. W przypadku podatku od osób prawnych, szczególnie skomplikowane są zasady zaliczania wydatków w koszty podatkowe. Dlatego tematyka kosztów uzyskania przychodu na pewno przyciągnie wielu zainteresowanych - mówi Aneta Grzyb-Hejduk. Zachęcamy jednak do przejścia szkolenia po kolei. Już niedługo zostaną uruchomione kolejne trzy moduły podejmujące zagadnienia dotyczące amortyzacji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, płatnika podatku dochodowego i dochodów z udziału w zyskach osób prawnych oraz zapłaty podatku i zeznania podatkowego.

d1cpvao

- Przepisy podatkowe są skomplikowane i trudne w interpretacji, a także często zmieniane. Dlatego wychodzimy naprzeciw polskim przedsiębiorcom i uruchamiamy kolejne szkolenia internetowe związane z tą tematyką – podkreśla Aneta Grzyb-Hejduk. Oprócz szkolenia o podatku CIT dostępny jest także „Podatek VAT”, który już cieszy się ogromną popularnością wśród uczestników Akademii PARP. W przygotowaniu znajduje się szkolenie o podatku PIT.

Na portalu edukacyjnym pod adresem www.akademiaparp.gov.pl znajduje się siedem szkoleń z zakresu finansów i prawa. Oprócz najnowszego szkolenia „Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT)”, przedsiębiorcy mogą skorzystać z takich tematów, jak „Prawo Pracy”, „Podatek VAT”, „Windykacja należności pieniężnych i zarządzanie płynnością MSP”, „Zabezpieczenie transakcji handlowych”, „Biznesplan” oraz „Zamówienia publiczne”. Jeszcze w tym roku dział finansowo-prawny będzie uzupełniany o szkolenie z zakresu podatku PIT.

Więcej informacji: msp@akademiaparp.gov.pl Infolinia 0-801 444 MSP (czyli 0-801 444 677)

d1cpvao

Podziel się opinią

Share
d1cpvao
d1cpvao