Trwa ładowanie...

Nowe twarze porządzą w skarbie

Urszula Pasławska z PSL i Tomasz Lenkiewicz, szef Centralnego Ośrodka Sportowego, mają dostać teki wiceministrów w resorcie skarbu - ujawnia "Puls Biznesu"
Share
Mikołaj Budzanowski,szef resortu skarbu
Mikołaj Budzanowski,szef resortu skarbuŹródło: PAP
d48brmo

Stanowiska wiceministrów w Ministerstwie Skarbu Państwa (MSP) mają szanse objąć: Urszula Pasławska z PSL i Tomasz Lenkiewicz, szef Centralnego Ośrodka Sportowego. Umowy nie są jeszcze podpisane, ale dziennik potwierdził te informacje w kręgach Polskiego Stronnictwa Ludowego i u jednego z prominentnych posłów Platformy Obywatelskiej.

Urszula Pasławska ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim i działa w warmińsko-mazurskich strukturach PSL. - To zdolna młoda osoba, bliska gospodarce. Dzięki niej województwo warmińsko-mazurskie jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wykorzystanie funduszy pomocowych. To nasza perełka - mówi Stanisław Żelichowski, szef klubu PSL.

Tomasz Lenkiewicz ukończył AWF w Gdańsku, następnie pracował w Sopockim Klubie Tenisowym przy organizacji np. turnieju Idea Prokom Open, mistrzostw świata w tenisie na wózkach itd. Potem wygrał konkurs na kierownika działu sportu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, gdzie po kilku latach awansował na stanowisko zastępcy dyrektora ds. sportu. Obecnie jest dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu.

d48brmo

W resorcie skarbu wymiana na stanowiskach trwa od kilku tygodni. Odchodzi "stara" ekipa m.in. Jan Bury z PSL, odpowiadający m.in. za energetykę czy górnictwo oraz nieoficjalny zastępca byłego szefa MSP, Aleksandra Grada. Odszedł już Adam Leszkiewicz, odpowiedzialny m.in. za resztówki czy uzdrowiska, a 23 grudnia pracę w resorcie zakończy Krzysztof Walenczak, nadzorujący spółki m.in. z sektorów bankowego i ubezpieczeniowego. Na swoim stanowisku pozostanie jedynie Zdzisław Gawlik, odpowiedzialny za prywatyzację.

d48brmo

Podziel się opinią

Share
d48brmo
d48brmo