Trwa ładowanie...

Nowość w menu McDonald's. Sieć będzie sprzedawać piwo

McDonald's rusza ze sprzedażą piwa w swoich restauracjach w Korei Południowej - poinformował "Maeil Business News Korea". To pierwsza taka propozycja popularnej sieci fast food w Azji.

Share
Nowość w menu McDonald's. Sieć będzie sprzedawać piwo
Źródło: WP.PL, Fot: Historyadororig/wiki/cc3.0
d16u1zv

Do jednego burgera będzie można zamówić jedno piwo.

McDonald's zdecydował się uruchomić ofertę sprzedaży piwa w Korei Południowej, ponieważ kraj ten nazywany jest "Irlandią Azji", ze względu na wysoką ilość spożywanego piwa.

d16u1zv

Aby dostać piwo, klienci będą musieli okazać sprzedawcom dowód osobisty. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że w Korei obowiązuje prawo, zgodnie z którym trzeba mieć ukończone 19 lat, by móc zamówić alkohol.

Sieć McDonald's oferuje już alkohol w wybranych placówkach w USA i Europie, m.in. w Niemczech.

Piwo w restauracjach w Polsce

Kilka lat temu polski oddział McDonald's przeprowadził pilotażową akcję sprzedaży piwa w 11 lokalach. Zainteresowanie klientów było wówczas znikome, a sieć zdecydowała się wycofać z oferty małe puszki piwa. Decyzja była tłumaczona badaniami wśród konsumentów, którzy dopatrywali się w znanej sieci fast food miejsca popularnego głównie wśród dzieci i młodzieży. Uznano wówczas, że sprzedaż piwa w restauracjach sieci nie jest dobrym pomysłem.

d16u1zv

Podziel się opinią

Share
d16u1zv
d16u1zv