Trwa ładowanie...
d2coe3s

Nowości w cyfrowej mapie Polski

Prawie 670 000 km dróg, 5379 szczegółowych planów miejscowości, stale powiększająca się baza budynków 3D to tylko niektóre z nowości jakie można zauważyć w serii programów opartych o cyfrowe dane mapowe z oferty Spółki Emapa z Łodzi.
Share
d2coe3s

W trosce o stałe zadowolenie obecnych Klientów oraz zainteresowanie potencjalnych nabywców, Spółka każdego dnia rozwija swoje mapy wzbogacając je o nowe dane i kolejne, atrakcyjne atrybuty, dzięki którym praca z mapą to czysta przyjemność!

Najświeższe, precyzyjne dane

to już szczegółowe plany wszystkich polskich miast oraz prawie 5400 miejscowości. Dzięki dokładnej numeracji punktowej dotarcie do obranego celu podróży nie stanowi najmniejszego problemu, a pomyłki związane z odnalezieniem właściwego adresu nie mają miejsca. Baza punktów użyteczności publicznej (POI) przekroczyła już 135 000 obiektów, podzielonych na szczegółowe kategorie, a wśród nich m.in. Kultura i rozrywka, Zakupy, Zdrowie. Dzięki tak precyzyjnej klasyfikacji jednym ruchem myszki wyselekcjonujemy tylko te obiekty, które faktycznie nas interesują na danym obszarze. Dodatkowym ułatwieniem zwiększającym orientację w terenie są szczegółowo naniesione obrysy budynków 2D, które z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości odnośnie szukanej
lokalizacji, odzwierciedlając kształt interesującego nas budynku. Atrybut ten wydaje się niezastąpiony w codziennej pracy kierowcy, zwłaszcza gdy pod tym samym adresem dostawy zastaje on kilka różnych obiektów. Ciekawym gadżetem uatrakcyjniającym pracę z mapą, a także cennym atrybutem pozwalającym odnaleźć się w obcym terenie jest bogata baza budynków w wymiarze 3D z wysoką precyzją imitujących rzeczywistą zabudowę.

d2coe3s

Nowe, unikalne atrybuty mapowe

Programy służące przede wszystkim do wyznaczania optymalnych tras dojazdów w codziennej pracy kierowcy oparte o najwyższej jakości dane cyfrowe, co kwartał wzbogacane są o kolejne, praktyczne funkcjonalności ułatwiające skuteczne zarządzanie flotą pojazdów.

Do najczęściej wykorzystywanych należą restrykcje drogowe z wyróżnieniem poszczególnych uczestników ruchu, m.in. pojazd osobowy, ciężarowy i pieszy oraz wyszczególnieniem osobnych ich rodzajów (czasowe, gabarytowe, tonażowe). Równie przydatnym, docenianym przez rzeszę kierowców atrybutem jest asystent pasa ruchu, czyli informacje o kierunkach i możliwych manewrach na poszczególnych pasach ruchu przydatne zwłaszcza w momencie zbliżania się do skrzyżowań czy zjazdów z autostrad. Praktycznym dodatkiem ubarwiającym mapy Spółki są tablice drogowe odzwierciedlające rzeczywistą sytuację na autostradach, drogach głównych oraz w największych Polskich miastach. Wraz z asystentem pasa ruchu usprawniają podróżowanie nie pozwalając tym samym kierowcy przypadkowo zjechać z wytyczonej trasy. Całkiem nowym, dostępnym od wrześniowej aktualizacji danych, elementem map Spółki jest baza ponad 13 000 przejazdów kolejowych, z wyróżnieniem strzeżonych i niestrzeżonych oraz podziałem na 4 szczegółowe kategorie A, B, C, D wyszczególnione przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Poszczególne grupy informują o występowaniu rogatek, sygnalizacji świetlnej czy natężeniu ruchu w miejscu danego przejazdu. Informacje o przejazdach z pewnością zwiększają bezpieczeństwo na drogach, a także mogą przyczynić się do znacznej oszczędności czasu dojazdu do wybranego punktu.

d2coe3s

Sprawdź już teraz dokładność danych Spółki

Dokładność i precyzję danych Emapy każdy Internauta w dowolnej chwili może sprawdzić korzystając z utworzonego w tym celu systemu: www.emapi.pl. Oprócz najdokładniejszej mapy Polski portal oferuje możliwość przetestowania modułu wytyczania tras zawartego w rozwiązaniach Spółki i wyszukania najszybszej, najkrótszej lub najtańszej trasy wraz z uwzględnieniem aktualnych utrudnień w ruchu. Serwis ostrzega o pojawiających się fotoradarach, czarnych punktach czy informuje o najbliższych stacjach paliw. Od niedawna portal wzbogacony został o obszerną bazę kamer online, odtwarzających na bieżąco uaktualniany obraz zarówno z nadajników umieszczonych przy drogach, jak i w centrach miast czy na stokach narciarskich. Kamery nie tylko przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach, ale są także ciekawym atrybutem urozmaicającym korzystanie z mapy.

d2coe3s

Podziel się opinią

Share
d2coe3s
d2coe3s