Trwa ładowanie...

Nowy adres po granty

Od nowego roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nie będzie już dzielić dotacji na projekty badawczo-rozwojowe firm z programu "Innowacyjna gospodarka". Zajmie się tym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - informuje "Rzeczpospolita".

Share
Nowy adres po grantyŹródło: Thinkstockphotos
d47k1bn

Jak zapewnia wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel, zmiana nie przyniesie negatywnych konsekwencji dla przedsiębiorców. - NCBiR posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie organizacji konkursów obejmujących finansowanie projektów badawczych oraz rozbudowaną bazę ekspertów - podkreśla.

W PARP nie kryją rozczarowania. - Zorganizowaliśmy 6 konkursów o te dotacje. Złożono w nich prawie 3 tys. wniosków. Przez 4 lata zdobyliśmy doświadczenie i wypracowaliśmy system obsługi projektów badawczych. Na jego budowę wydano znaczne środki - mówi rozmówca "Rz" z Agencji.

Również eksperci są zdziwieni. - To zaskakująca i radykalna zmiana. Do tego dokonana na ostatnie nabory. Można było z nią poczekać do okresu 2014-2020 - podkreśla Michał Gwiazda z firmy doradczej Accreo Taxand. Jak przewiduje, NCBiR położy pewnie większy nacisk na aspekt naukowy wniosków i współpracę przedsiębiorców z naukowcami.

d47k1bn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47k1bn
d47k1bn