Trwa ładowanie...

Nowy kierunek studiów. A praca pewna!

Do 12 lutego trwa nabór na nowy kierunek studiów: technologie podwodne

Share
Nowy kierunek studiów. A praca pewna!
Źródło: Thinkstock
dawafy2

Do 12 lutego trwa nabór na nowy kierunek studiów: technologie podwodne. Taką specjalność proponuje tylko jedna uczelnia w Polsce, jest nią Politechnika Gdańska.

Nowy kierunek powstał na studiach drugiego stopnia na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Poświęcony jest głównie podwodnym technologiom dla przemysłu naftowego i gazowego.

Co możemy znaleźć w programie studiów? M.in. obliczenia inżynierskie stosowane w projektowaniu systemów i urządzeń podwodnych. Studiujący będą mieli ponadto okazję poznać procedury i specyfikę pracy inżyniera. Zajęcia mają prowadzić nauczyciele, zatrudnienie na Politechnice oraz doświadczeni inżynierowie z GE Engineeering Design Center. Ci ostatni zajmą się pracami projektowymi, analizami i obsługą instalacji podwodnych. Przewidziane są również bezpłatne praktyki dla studentów w zakładach General Electric Polska. Po zakończeniu studiów mogą też śmiało liczyć na pierwszeństwo w procesie zatrudniania w oddziałach tej firmy na całym świecie.

Praca czeka również na absolwentów w biurach projektowych, przemyśle i centrach badawczych (zajmujących się przede wszystkim eksploracją zasobów energetycznych mórz i oceanów – to jeden z szybciej rozwijających się trendów w światowej gospodarce).

Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć na oficjalnej stronie Politechniki Gdańskie (www.pga.gda.pl)

MA,WP.PL

dawafy2

Podziel się opinią

Share
dawafy2
dawafy2