Trwa ładowanie...
d1m2bhe
d1m2bhe

Nowy VAT w jednym szkoleniu

W 2011 roku weszły w życie istotne zmiany w zakresie podatku VAT. Wszyscy wiedzą, że wzrosły stawki VAT. Ale zmian w przepisach jest znacznie więcej. Na portalu Akademii PARP uruchomiono właśnie aktualne szkolenie internetowe "Podatek VAT 2011".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1m2bhe

W 2011 roku zmianie uległy stawki podatku VAT. Nowe to 5 proc., 8 proc. i 23 proc.. Stawkę 5-procentową wprowadzono na czas nieokreślony. 8 i 23 procent to stawki podwyższone czasowo na 3 lata. Po 31 grudnia 2013 roku mają wrócić do pierwotnych wartości - 7 proc. i 22 proc.

- Przedsiębiorcy musieli przygotować swoje firmy na zmianę stawek. Trzeba przeprogramować kasy fiskalne, zaktualizować program do prowadzenia księgowości oraz sprawdzić wszystkie umowy zawarte z kontrahentami – komentuje Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP. Zagadnienia związane z nowymi stawkami VAT zostały szczegółowo omówione w czwartym module szkolenia Akademii PARP „Podatek VAT 2011”.

Choć nowe przepisy weszły w życie 1 stycznia, nie zawsze faktury będą wystawiane z zastosowaniem nowych stawek. Warto wiedzieć, że nawet jeśli obowiązek podatkowy powstanie już po w nowym roku, VAT za dostawy towarów i usług wykonane przed 1 stycznia 2011 roku będzie rozliczany według zeszłorocznych stawek. Kasy fiskalne i programy księgowe powinny mieć możliwość rozliczania i wystawiania faktur również według poprzednich stawek.

d1m2bhe

Do 30 kwietnia będzie obowiązywać zerowa stawka VAT dla książek drukowanych i broszur, które objęto inwentaryzacją najpóźniej 1 stycznia 2011 roku.

Na portalu Akademii PARP pojawiło się szkolenie „Podatek VAT 2011”. Stanowi świetne kompendium wiedzy dla przedsiębiorców i pracowników z sektora MSP. Omawia nie tylko nowe stawki podatkowe, ale kompleksowo prezentuje wszelki zagadnienia związane z podatkiem VAT. - Aby poznać obecnie obowiązujący stan prawny, przedsiębiorcy zmuszeni są do wertowania przepisów kilku ustaw i rozporządzeń. Łatwiej i szybciej w gąszcz przepisów wprowadzi szkolenie Akademii PARP, napisane przystępnym językiem, z licznymi przykładami i ćwiczeniami opartymi na realiach małej i średniej firmy - mówi Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP.

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl znajdują się 24 szkolenia internetowe. Wśród szkoleń finansowo - prawnych uczestnicy mogą zdobyć nową wiedzę z windykacji finansowych, zamówień publicznych, prawa pracy, zabezpieczeń transakcji handlowych i podatku CIT. Osobom, które zajmują się rozliczeniami VAT za ubiegły rok, niezbędne będzie szkolenie „Podatek VAT 2010”.

Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)

d1m2bhe

Podziel się opinią

Share
d1m2bhe
d1m2bhe