Trwa ładowanie...
waluty

NZD i AUD zyskują na wartości

Zgodnie z rynkowym konsensusem Bank Rezerw Nowej Zelandii zdecydował się w marcu podnieść stopy procentowe o 25pb. Efektem tej decyzji jest wzrost głównej stopy procentowej do 2,75% po raz pierwszy od marca 2011 roku.

Share
NZD i AUD zyskują na wartości
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: Revisorweb
d1p1fqj

RBNZ opublikował również najnowsze projekcje danych makroekonomicznych. Na uwagę zasługują wyższe prognozy wzrostu PKB w latach 2014-2016. Co więcej, podczas konferencji prasowej po posiedzeniu retoryka szefa RBNZ była bardzo jastrzębia. Zdaniem Wheeler’a w najbliższych kilku miesiącach stopy procentowe znów zostaną podniesione. Tym samym został zakomunikowany cykl zacieśniania polityki monetarnej w Nowej Zelandii, co powinno pozytywnie wpływać na wycenę NZD. Para NZDUSD znalazła się dziś na nowych tegorocznych maksimach. Para przełamała silną strefę oporu i tym samym otworzyła sobie drogę do kontynuacji wzrostów w okolice 0,8680.
Warto zwrócić dziś uwagę na silną aprecjację waluty australijskiej. AUD zyskuje na wartości za sprawą lepszych danych na temat zatrudnienia. W lutym bowiem zatrudnienie wzrosło o 47,3 tys., dużo powyżej oczekiwań rynkowych na poziomie 18 tys. Pozytywną wymowę ma również fakt, że dane styczniowe skorygowano w górę. Stopa bezrobocia została natomiast utrzymana w lutym na poziomie 6,0%.

Od rana pod presją sprzedających znajduje się waluta amerykańska. EURUSD znalazł się na najwyższych poziomach od prawie 2,5 roku. Wsparciem dla euro okazał się wyższy od oczekiwań odczyt inflacji konsumenckiej we Francji.

d1p1fqj

Wydarzeniem dzisiejszego dania będzie publikacja danych odnośnie sprzedaży detalicznej w USA. Analitycy oczekują, że sprzedaż wzrośnie w lutym o 0,2% wobec spadku o 0,4% w styczniu. Ponadto jak co tydzień poznamy dane na temat nowo zarejestrowanych bezrobotnych.

EURUSD

Euro silnie zyskuje na wartości. Para EURUSD testowała dziś poziom 1,3960. Techniczny układ sprzyja dalszym wzrostom na tej parze w rejon 1,4007, gdzie znajduje się geometryczny opór w postaci rozszerzenia 127,2% całości fali spadkowej rozpoczętej jeszcze w grudniu 2013 roku. Najbliższe wpsarcie to okolice 1,39-1,3910.
AUDUSD

Na wykresie dziennym dobrze jako wsparcie zadziałało górne ograniczenie chmury ichimoku. Podczas czwartkowej sesji para powróciła w okolice 0,9070. Z punktu widzenia analizy technicznej może zostać podjęta próba testu tegorocznego szczytu na poziomie 0,9133. Zbiegające się linie tenkan i kinjun wyznaczają wsparcie na poziomie 0,9010.
Anna Wrzesińska

d1p1fqj

Podziel się opinią

Share
d1p1fqj
d1p1fqj