Trwa ładowanie...
d3d7of5
futures

O krok od przełamania oporu

Grudniowa seria kontraktów terminowych rozpoczęła piątkową sesję z poziomu 2 610 pkt, tracąc 7 pkt względem poprzedniego zamknięcia. Pierwsze minuty handlu zdominował podaż, wyznaczając krótko po godz. 9:00 sesyjne minimum na poziomie 2 601 pkt.

Share
d3d7of5

Z tego miejsca kurs FW20Z10 zaczął zyskiwać na wartości i jeszcze przed godz. 10:00 kupującym udało się zdobyć poziom odniesienia. Atak byków został szybko skontrowany i dopiero po godz. 11:00 grudniowa seria na dłużej zagościła powyżej kreski, wyznaczając przy okazji dzienne maksimum na pułapie 2 624 pkt. Presja popytu nie trwała jednak długo, w kolejnych godzinach kwotowań na rynku zapanowało niezdecydowanie. Wahania widoczne były zwłaszcza w końcówce ale ostatecznie, pomimo najwyraźniej rozczarowujących danych zza oceanu byki rzutem na taśmę uratowały piątkowy wynik, kończąc dzień na poziomie 2 618 pkt, co oznacza wzrost o 0,04%. Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 42 tys. kontraktów, baza na koniec dnia wynosi +7 pkt. LOP to 103,4 tys. pozycji.

W trakcie ostatniej sesji minionego tygodnia na wykresie kontraktów terminowych FW20Z10 pokazała się świeca z białym korpusem ulokowana powyżej połowy białego korpusu z czwartku. Taki układ świec informuje o utrzymującej się sile rynku, gdyż konsolidowanie się kursów należy uznać za przejaw płaskiej korekty. Strona kupująca jest o krok od przełamanie oporu kwietniowego znajdującego się na 2 619 pkt. Argumentami popytowymi są średnie kroczące SK5 i SK15, ze względu na utrzymywanie się kursu kontraktów powyżej obu średnich.

Dodatkowo na uwagę zasługuje LOP, która jest pozytywnie skorelowana ze zmianami kursów, a to oznacza rozgrywanie sytuacji technicznej przez stronę kupującą. Słabym ogniwem dalszego ruchu wzrostowego jest ADX – wskaźnik ten informuje o utrzymywaniu się względnej równowagi pomiędzy stronami rynkowymi i zwykle zniechęca do zdecydowanych działań którejkolwiek ze stron. ADX przyjmuje jednak wartości uśrednione, co oznacza, że w niewielkim stopniu odzwierciedla bieżące nastroje na rynku, a te wydają się być dobre.

BM Banku BPH

d3d7of5

Podziel się opinią

Share
d3d7of5
d3d7of5