Trwa ładowanie...
d1hg03m

Objazdy zamiast autostrad na Euro

"Rzeczpospolita" pisze, że powstaje nowy plan budowy dróg i autostrad. Wiadomo bowiem, że wiele inwestycji, które miały zostać zrealizowane na Euro 2012, nie zostanie zakończonych w tym terminie.
Share
Objazdy zamiast autostrad na Euro
Źródło: Jupiterimages
d1hg03m

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk przyznał w "Rzeczpospolitej", że nowy plan ma być gotowy na przełomie roku. Pod znakiem zapytania stoi zakończenie do czerwca 2012 roku między innymi 200 kilometrów autostrad. Według gazety, ograniczenia spowodowane są między innymi cięciami planowanych wydatków oraz przeszkodami związanymi z koniecznością budowy dróg na obszarze Natura 2000.

Ekspert do spraw transportu Adrian Furgalski podkreśla na łamach dziennika, że jeśli powtórzy się zima równie ostra jak poprzednia, a później będziemy walczyć z powodziami, to inwestycji nie uda się zakończyć do czerwca 2012 roku. Także prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa Wojciech Malusi przewiduje, że żadna z tras ekspresowych nie będzie w całości zakończona.

"Rzeczpospolita" wyjaśnia, że GDDKIA planuje usprawnić na czas Euro ruch w miejscach, gdzie inwestycje będą przeszkadzały kierowcom. W grę wchodzi ręczne sterowanie ruchem, dopuszczenie do ruchu tymczasowego częściowo gotowych odcinków i przygotowywanie lokalnych objazdów.

d1hg03m

Podziel się opinią

Share
d1hg03m
d1hg03m