Trwa ładowanie...
d2xlelo
d2xlelo
rząd

Obradowała Rada Ministrów (komunikat)

...
Share
d2xlelo

30.12. Warszawa - CIR informuje:

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Ministrów zaakceptowała kierunki rozwiązań dotyczących reformy emerytalnej i Otwartych Funduszy Emerytalnych. Zdecydowano, że wkrótce zostanie przygotowany projekt ustawy realizujący te postanowienia. Rozwiązania będą całkowicie bezpieczne dla przyszłych emerytów.


Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przedłożony przez ministra zdrowia.

d2xlelo

W załączniku do ustawy rozszerzono listę kontrolowanych środków i substancji chemicznych o: pochodne aktynonu, metylon, butylon, pochodne piperazyny, pochodne fenyloetyloaminy oraz inne związki chemiczne: fluoroamfetaminy i naphyrone.

Wszystkie proponowane do objęcia kontrolą ustawową środki odurzające mają działanie psychoaktywne, wywierają wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. W przypadku substancji psychoaktywnych objęcie kontrolą uzasadnione jest tym, że w większości wchodzą one w skład produktów oferowanych w sklepach z tzw. dopalaczami.


Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie wprowadzenia programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

d2xlelo

Zgodnie z nowymi przepisami, zniesiony zostanie obowiązek zaopatrywania w świadectwo zdrowia świń transportowanych z chlewni do ubojni. Oznacza to, że lekarze weterynarii nie będą wystawiać takich świadectw w odniesieniu do stad wolnych od choroby Aujeszkyego. Zwolnienie to nie będzie dotyczyć stad zwierząt, które posiadają status stada podejrzanego o zakażenie, zakażonego lub zawieszonego.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2xlelo

Podziel się opinią

Share
d2xlelo
d2xlelo