Trwa ładowanie...
d3vwayo
Dom Maklerski BZ WBK

Obrona wsparcia

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, jedynie WIG-20 zamknął się w pozytywnym terytorium. Po słabszym otwarciu główne indeksy wyznaczyły dzienne minima, a w kolejnych minutach kupujący zdołali odrobić większość strat. Inaczej zachowywały się indeksy małych i średnich spółek, które w drugiej części sesji odnotowały spadki do nowych średnioterminowych minimów.
Share
d3vwayo

Wciąż jednak zarówno mWIG-40 jak i sWIG-80 znajdują się powyżej grudniowych dołków. W przypadku WIG-20 dzienne minimum zostało wyznaczone nieznacznie poniżej wsparcia wynikającego z linii krótkoterminowego trendu wzrostowego na 2055, a w kolejnych godzinach kupujący zdołali nadbić piątkowe maksimum na 2079. Myślę, że jest to optymistyczny prognostyk zapowiadający kontynuację odbicia.
Najbliższy opór wyznacza wczorajsze maksimum na 2086, a w przypadku jego przebicia podaż winna pojawić się na 2100 lub też 2111. W przypadku silniejszego wzrostu podaż winna ujawnić się na 2131 lub też na 2157. Najbliższe wsparcie znajduje się na wspomnianej powyżej linii trendu wzrostowego, która obecnie znajduje się na 2066. W przypadku jej przebicia będę zwracał uwagę na 2055 i 2044. Przełamanie tego ostatniego pułapu będzie miało negatywne przesłanie i będzie zapowiadało test minimów na 2020 i 2009. W nieco dłuższej perspektywie indeks znajduje się w trendzie spadkowym, a ostatnie sesje upływają pod znakiem odbicia.
Pozytywnie oceniam fakt, iż kupujący z dużą dyscypliną bronią poziomów wsparcia, ale do poprawy wskazań konieczne przebijanie oporów, a z tym na razie jest nieco gorzej. Pozostaje mieć nadzieję, iż na ostatnich sesjach kupujący budowali bazę do dalszych wzrostów. Do tego potrzebne jest pokonanie 2111. Sygnałem słabości będzie spadek poniżej 2044, co będzie wskazywało na korekcyjny charakter wzrostu i zapowiadało pogłębienie spadku poniżej 2009.
Tomasz Jerzyk

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/29093/biuletyn_poranny_05062012.pdf )

d3vwayo

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracoXTwaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3vwayo

Podziel się opinią

Share
d3vwayo
d3vwayo