Trwa ładowanie...
d8g2yq2
d8g2yq2

Oczy inwestorów zwrócone na Cypr

We wtorek euro traciło wobec dolara 0,7% po tym jak władze Cypru odrzuciły warunki ratowania ich gospodarki przez UE. Przypomnijmy, iż kraje Unii zgodziły się wesprzeć cypryjską gospodarkę kwotą 10 mld euro, jeśli ta nałoży podatek na depozyty bankowe swoich obywateli.
Share
d8g2yq2

Mimo sporego zamieszania na rynkach warunek ten został odrzucony, a władze cypryjskie postanowiły szukać pomocy u Rosjan będących największymi depozytariuszami w cypryjskich bankach.Minister finansów Cypru Michael Sarris, będąc w Moskwie zwrócił się o wydłużenie o 5 lat już istniejącej pożyczki 2,5 mld euro, która miałaby zapaść w 2016 roku. Michael Sarris rozmawiał również o obniżeniu stopy procentowej w/w pożyczki. Konkretnych wyników w tej kwestii nadal nie ma jednak władze Cypru liczą na pozytywny koniec tych rozmów. W dniu dzisiejszym ważnym wydarzeniem będzie posiedzenie członków FOMC w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście nikt na razie nie bierze pod uwagę zmianę stóp procentowych w USA, jednak istotna będzie kwestia doniesień co do możliwego zakończenia programu QE. Uwaga wszystkich inwestorów będzie również skupiona na projekcjach FOMC co do przyszłych wskaźników makro amerykańskiej gospodarki. Na przestrzeni dwóch ostatnich dni złoty osłabiał się wobec głównych walut. Było to wynikiem umacniającego
się dolara względem euro oraz słabych danych dotyczących naszej produkcji przemysłowej, która traciła -2,1% wobec -1,7% prognozowanej.

EURUSD

EURUSD na wykresie dziennym pozostaje w trendzie spadkowym. Najbliższy opór wyznacza kijun sen na poziomie 1,2988. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 1,2842

d8g2yq2

USDPLN

Na wykresie dziennym USDPLN pozostaje w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 3,1952. Najbliższy opór stanowi ostatni szczyt na poziomie 3,2420.

GBPUSD

Na wykresie dziennym GBPUSD znajduje się w trendzie spadkowym. Obecnie mamy korektę. Najbliższy opór stanowi kijun sen na poziomie 1,5259. Najbliższe wsparcie stanowi ostatni dołek na poziomie 1,4830.

USDJPY

USDJPY na wykresie dziennym pozostaje w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie wyznacza tenkan sen na poziomie 94,86. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 96,70.

Łukasz Ogórek
www.idmtrader.pl

d8g2yq2

Podziel się opinią

Share
d8g2yq2
d8g2yq2