Trwa ładowanie...
pociągi
14-04-2016 03:56

Od dziś strefa ciszy w pociągach

Od dziś można podróżować po Polsce w strefie ciszy. PKP Intercity wydzieliły w każdym pociągu Pendolino przestrzeń, w której nie można toczyć głośnych rozmów, czy słuchać muzyki. O stworzenie takiej strefy prosili sami pasażerowie. Przewoźnik na razie będzie testował to rozwiązanie.

Share
Od dziś strefa ciszy w pociągachŹródło: Eastnews, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d1xs6yi

Jak mówi Anna Zakrzewska z biura prasowego spółki, kupując bilet na przejazd w strefie ciszy, musimy zmienić swoje niektóre przyzwyczajenia. Wchodząc do pociągu należy wyciszyć telefony komórkowe.

Należy też wyłączyć wszystkie urządzenia elektroniczne, które mogą emitować dźwięki i tym samym przeszkadzać innym pasażerom. Jeśli już zadzwoni telefon, rozmowę należy odbyć poza strefą ciszy.
W strefie ciszy konduktor szeptem poprosi o bilet. Może też upomnieć osobę, która zachowuje się z zbyt głośno. W strefie ciszy najlepiej w ogóle się nie odzywać.

Jeśli rozmowa jest niezbędna, trzeba ją prowadzić w taki sposób, by nie przeszkadzała innym pasażerom. Słuchanie muzyki jest możliwe tylko w słuchawkach i to tak, by inni współpasażerowie nie słyszeli żadnych dźwięków.

Jeśli rozwiązanie się przyjmie, przewoźnik nie wyklucza poszerzenia strefy ciszy w pociągach.

d1xs6yi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xs6yi