Trwa ładowanie...
dcgv7s7

Od jutra drożeje gaz

Od jutra drożeje gaz. W większym stopniu podwyżka dotyczy odbiorców przemysłowych, w mniejszym - indywidualnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od jutra drożeje gaz
(Fot: Magnascan/Pixabay.com/CCO)
dcgv7s7

W pierwszym przypadku ceny wzrosną o 8 proc. Chodzi o klientów, którzy zużywają rocznie powyżej 25 milionów metrów sześciennych gazu.

Beata Wereszczyńska-Dembska z Urzędu Regulacji Energetyki powiedziała, że dla odbiorców indywidualnych wzrost ten będzie niewielki - średnio o 1,6 proc..
Z uwagi na to, że zmianie nie ulegają ani stawki opłat abonamentowych, ani stawki opłat transportowych (przesyłowych i dystrybucyjnych), podwyżki średnich płatności są niższe.

Wzrost średnich płatności w grupie W-1 - chodzi o tak zwanych kuchenkowiczów - wyniesie 0,7 proc., zaś w grupie W-2 (roczny pobór wyższy niż 3 350 kWh i nie wyższy niż 13 350 kWh) oraz w grupie W-3 (roczny pobór wyższy niż 13 350 kWh i nie wyższy niż 88 900 kWh) - 1 proc.

Rachunki gospodarstw domowych w zależności od taryfy wzrosną miesięcznie od kilkunastu groszy do około trzy złotych.

URE wyjaśnia, że powodem wzrostu cen gazu jest utrzymujący się od połowy ubiegłego roku wzrost cen ropy naftowej i surowców ropopochodnych na świecie.
Nowa taryfa dla odbiorców indywidualnych będzie obowiązywała do końca roku, natomiast dla przemysłowych do końca czerwca

dcgv7s7

Podziel się opinią

Share
dcgv7s7
dcgv7s7