Trwa ładowanie...
d3gtzai
Noble Securities
Waluty

Odczyty PMI wsparły euro

Wczorajsze dane odnośnie inflacji CPI stały się kolejnym argumentem za umocnieniem waluty amerykańskiej. We wrześniu zarówno inflacja CPI, jak i inflacja bazowa ustabilizowały się na poziomie 1,7%. Analitycy oczekiwali spadku wskaźnika cen konsumentów, tak więc lepsze niż oczekiwano odczyty miały pozytywny wpływ na notowania waluty amerykańskiej wobec nieco bardziej gołębich głosów ze strony członków Fed w ostatnim czasie.
Share
Odczyty PMI wsparły euro
Źródło: WP.PL
d3gtzai

Z kolei dolar kanadyjski zyskał na wartości w wyniku publikacji komunikatowi po decyzji Banku Kandy w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z konsensusem rynkowym decyzją BoC stopa referencyjna została utrzymana na poziomie 1,0%. Warto jednak wspomnieć o komunikacie towarzyszącym decyzji, z którego zostało usunięte słowo ‘neutral’ dotyczące polityki monetarnej w przyszłości. Najprawdopodobniej bank centralny zaczyna tworzyć podłoże pod bardziej restrykcyjną politykę monetarną w przyszłości.

Podczas czwartkowej sesji uwagę przykuwają wstępne dane dotyczące wskaźników PMI. Zarówno indeks aktywności dla przemysłu i usług we Francji spadł w październiku odpowiednio do poziomu 47,3 pkt. oraz 48,1 pkt. co było odczytem poniżej konsensusu rynkowego. Potwierdza to tylko obawy o złą kondycję francuskiej gospodarki. Z kolei dane z Niemiec były mieszane. Wskaźnik PMI dla sektora przemysłowego nieoczekiwanie wzrósł do poziomu 51,8 pkt. z 49,9 pkt. w październiku, podczas gdy aktywność w niemieckim sektorze usług nieco wyhamowała. Jeśli chodzi o całą strefę euro to zauważalny był wzrost aktywności zarówno w przemyśle, jak i usługach. Wobec słabego sentymentu do euro powyższe dane stały się impulsem do umocnienia wspólnej waluty.

Funt pozostaje pod presją sprzedających. Po wczorajszych dość gołębich notatkach z ostatniego posiedzenia Banku Anglii, dziś z Wielkiej Brytanii zostały opublikowane słabsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej. Sprzedaż wzrosła we wrześniu o 2,7% w skali roku wobec prognozowanego wzrostu o 2,8%. W ujęciu miesięcznym natomiast sprzedaż spadła bardziej niż oczekiwano, bo o 0,3%. Gorsze niż oczekiwano dane są kolejnym argumentem dla członków MPC, by nie spieszyć się z podwyżką stóp procentowych. GBPUSD zbliża się do wsparcia na poziomie 1,5991 w postaci 61,8% zniesienia Fib całości wzrostów z poziomu 1,5874.

d3gtzai

Z rynku krajowego natomiast opublikowane zostały dzisiaj dane dotyczące bezrobocia i sprzedaży detalicznej. Stopa bezrobocia spadla we wrześniu do poziomu 11,5% wobec 11,7% miesiąc wcześniej oraz spadła liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych o 12,5% w ujęciu rocznym. Sprzedaż detaliczna z kolei spadła o 0,9% licząc miesiąc do miesiąca i wzrosła o 1,6% rok do roku wobec oczekiwanego spadku o 0,1% m/m i wzrostu na poziomie 2,45% r/r. Pomimo mieszanych danych polska waluta zyskała na wartości.

EURUSD

Eurodolar broni wsparcia w rejonie 1,2600. Odczyty indeksów PMI wsparły notowania wspólnej waluty, co z technicznego punktu widzenia może przyczynić się do odreagowania w okolice 1,2730, gdzie silny opór wyznaczają 50- i 100-okresowa średnia EMA na wykresie 4h. Z kolei zejście poniżej poziomu 1,2590/1,2600 będzie impulsem do pogłębienia spadków w rejon 1,25. Sentyment do euro pozostaje słaby, tak więc wyższe poziomy cenowe mogą okazać się dobrą okazją do wejścia w rynek.
[ EURUSD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html ) EURGBP

d3gtzai

EURGBP wybronił wsparcie na poziomie 0,7873 w postaci 61,8% zniesienia Fib całości fali wzrostowej z poziomu 0,7766. Notowania znajdują się powyżej 100- i 200-okresowej średniej EMA na wykresie 4h. Obecnie testowana jest 50-okresowa średnia. Najbliższy opór wyznaczają okolice 0,7940 i tam tez notowania mogą kierować się w kolejnych godzinach. W średnim terminie presja spadkowa na EURGBP będzie się jednak utrzymywała.
[ EURGBP

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,GBP,notowania-waluty-online-waluta.html )

Anna Wrzesińska

d3gtzai

Noble Securities S.A.

| Materiał został przygotowany z należytą starannością i rzetelnością, na podstawie ogólnodostępnych informacji, ale ani autor, ani Noble Securities S.A. (NS) nie gwarantują jego kompletności i dokładności. Materiał nie został sporządzony zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji, stanowiących rekomendacje, dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów, lub wystawców (Dz.U. Nr 206, poz. 1715). Nie stanowi rekomendacji w rozumieniu tego Rozporządzenia, nie powinien być też rozumiany jako materiał o charakterze doradczym, lub jako podstawa do podejmowania działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osoba korzystająca z opracowania nie może rezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych czynników ryzyka niż przedstawione w materiale. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autora (autorów) w dniu publikacji i nie są to opinie czy prognozy NS. NS ani osoby zatrudnione przez
NS nie ponoszą odpowiedzialności za działania, lub zaniechania osób, lub podmiotów, korzystających z opracowania, ani za działania, lub decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osiągnięcie zysku w instrumenty finansowe nie jest możliwe bez akceptacji i wystawienia się inwestora na ryzyko poniesienia straty, a w szczególności transakcje w zakresie kontraktów na różnice kursowe (CFD) sa ryzykowne, ponieważ inwestor może stracić więcej niż początkowy depozyt zabezpieczający. |
| --- |

d3gtzai

Podziel się opinią

Share
d3gtzai
d3gtzai