Trwa ładowanie...
d2ta08y
most
01-10-2012 09:45

Oddano do użytku most nad Jeziorakiem

Od poniedziałku kierowcy mogą jeździć nowym mostem w Iławie. Kosztował 9 mln zł i zbudowano go miesiąc przed terminem - poinformował PAP rzecznik olsztyńskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Karol Głębocki.

d2ta08y

Most leży w ciągu drogi krajowej nr 16 pomiędzy jeziorami Małym i Dużym Jeziorakiem. Stary most, który był w tym miejscu, rozebrano, a nowy zbudowano tak, by nie utrudniał żeglugi między obydwoma akwenami (leży 3,6 m nad lustrem wody).

- Pierwotny plan zakładał zakończenie inwestycji 26 października 2012, tymczasem most jest już gotowy i oddajemy go kierowcom - poinformował PAP Głębocki.

Nowy, łukowy most w Iławie ma jezdnię o szerokości 8 m, obustronne chodniki oraz jednostronną ścieżkę rowerową o szerokości 2 m.

Wykonawcą nowego mostu była firma Skanska. W kosztach budowy, które łącznie wyniosły 9 mln zł, partycypowała gmina miejska Iława, która zapłaciła prawie 500 tys. zł za przebudowę oświetlenia ulicznego, sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej.

Nowy most jest pomalowany na żółto-czerwono. W komunikacie przesłanym PAP Głębocki poinformował, że o wyborze barw rozstrzygnął konkurs przeprowadzony wśród uczniów iławskich szkół ponadpodstawowych - wygrała go Kinga Hachaj z Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie.

d2ta08y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ta08y