Trwa ładowanie...
awaria
21-05-2010 02:50

Odłączeni od e-kont

10 milionów Polaków miało ostatnio kłopoty z korzystaniem z e-banków. Użyteczność kont elektronicznych staje pod znakiem zapytania - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Odłączeni od e-kontŹródło: Jupiterimages
d4854it
d4854it

Choć kłopoty z e-bankami się nasilają, jedynym pocieszeniem jest to, że pieniądze i informacje przechowywane na kontach są bezpieczne.

- Każdy bank posiada w pełni zdublowane systemy bankowości internetowej - przekonuje szef bezpieczeństwa w jednym z największych banków w Polsce. W razie awarii system może być przełączony na kopię zapasową.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", najczęstszym źródłem problemów nie są na przykład ataki hakerów, ale sama działalność bankowa: prace konserwacyjne lub wdrożeniowe przeprowadzane najczęściej w weekendy. Gdy w poniedziałek ruch się zwiększa, mogą pojawić się problemy z zalogowaniem do przeciążonego systemu i nerwowość klientów.

- Szybkie rozprzestrzenianie się informacji o awarii w internecie to specyfika polskiego rynku. Do awarii trzeba się przyzwyczaić - mówi dziennikowi specjalista od systemów informatycznych.

Choć awarie są nie do uniknięcia, banki zapewniają, że wyciągają z nich lekcje. Rezygnuje się na przykład z prac konserwatorskich w weekendy poprzedzające dni zwiększonej liczby przelewów, czyli między innymi 10 dzień miesiąca, jego początek i koniec,

d4854it
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4854it