Trwa ładowanie...

OdLOT pomocy publicznej

Dwie państwowe linie lotnicze podzielą się Dreamlinerem. To może oznaczać wielkie kłopoty - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

OdLOT pomocy publicznejŹródło: AFP, fot: Sebastien Bozon
dp7kuvk
dp7kuvk

Jak ustaliła gazeta, szósty z zamówionych przez LOT Boeingów 767 będzie latał także w barwach Eurolotu - bratniego operatora naszej narodowej linii. "DGP" zaznacza, że dla LOT-u taki manewr miałby ulżyć finansowao i ułatwić przekonanie Komisji Europejskiej, że wywiązuje się z programu restrukturyzacji. Procedura jest niezbędna, gdyż LOT otrzymał 400 milionów złotych rządowej pomocy.

Dreamliner miałby pomóc Eurolotowi w otworzeniu nowych kierunków. W grę mogą wchodzić rejsy do Ameryki lub na Daleki Wschód.

Operacja przekazania samolotu, mimo że gotówkowa, będzie ryzykowna - twierdzi dziennik. Właścicielem obydwu spółek jest Skarb Państwa. Wprawdzie w planie restrukturyzacyjnym przedłożonym KE, LOT zastrzegł możliwość podnajmu dwóch z sześciu Dreamlinerów, ale nie oczekiwano, że uzyska je Eurolot. Zdaniem ekspertów, Bruksela na pewno weźmie pod lupę wysokość rat leasingowych, jakie Eurolot zapłaci narodowemu przewoźnikowi lotniczemu.

dp7kuvk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp7kuvk