Trwa ładowanie...
Waluty

Odreagowanie ostatniej przeceny

Wtorkowe przedpołudnie upływa pod znakiem odreagowania wczorajszego osłabienia złotego, co koresponduje z poprawą nastrojów na rynkach finansowych oraz zwyżką EUR/USD. Zyskuje on do wszystkich głównych walut. W tym również do szwajcarskiego franka. O godzinie 10:32 kurs CHF/PLN testował poziom 3,4585 zł.
Share
Odreagowanie ostatniej przeceny
Źródło: X-Trade Brokers DM
dbqraum

Jeszcze wczoraj za franka trzeba było zapłacić rekordowe 3,5419 zł. Dolara kosztuje 2,8361 zł, a euro 4,0235 zł.

W dalszym ciągu głównym tematem na rynkach finansowych pozostaje kryzys zadłużenia krajów peryferyjnych Strefy Euro oraz nierozstrzygnięta kwestia podwyższenia ustawowego limitu zadłużenia Stanów Zjednoczonych. Dziś jednak te tematy zeszły na drugi plan. Pierwszoplanową rolę odgrywają wyniki kwartalne amerykańskich spółek, które póki co częściej pozytywnie zaskakują inwestorów niż rozczarowują. Ten optymizm płynący z raportów spółek pozwala na odreagowanie ostatniej przeceny nie tylko na forexie, ale również i na innych rynkach. We wtorek europejskie giełdy zyskują ponad 1%. Rosną też ceny ropy i miedzi.

Wydarzeniem wtorku na rodzimym rynku walutowym będzie publikacja przez Główny Urząd Statystyczny danych o produkcji przemysłowej i inflacji PPI. Rynek prognozuje, że w czerwcu roczna dynamika produkcji spadnie do 5,8% z 7,7% w maju. Inflacja producencka ma w tym samym miesiącu obniżyć się do 5,6% z 6,5% R/R w maju. W obu przypadkach raczej trzeba liczyć się z odczytami niższymi od oczekiwań. A to może wpłynąć na zmniejszenie presji na kupno złotego.

dbqraum

Dane o produkcji i inflacji będą miały jedynie umiarkowany wpływ na złotego. Dalej bowiem jego notowania będą kształtowały nastroje na rynkach globalnych. Te zaś powinny być uzależnione od informacji płynących z międzynarodowych koncernów (raporty kwartalne opublikuje m.in. Bank of America, Goldman Sachs, BoNY Mellon, Wells Fargo, Coca-Cola i J&J) oraz danych makroekonomicznych (indeks instytut ZEW, dane z amerykańskiego rynku nieruchomości).

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers D.A.

dbqraum

Podziel się opinią

Share
dbqraum
dbqraum