Trwa ładowanie...
donald tusk
03-09-2010 17:40

OFE potrzebują systemowych rozwiązań

Minister skarbu Aleksander Grad powiedział PAP, że rozwiązania dotyczące Otwartych Funduszy Emerytalnych muszą być długoterminowe i systemowe. Dodał, że takie podejście powinno spowodować, iż system ten będzie bardziej ukierunkowany na emerytów.

OFE potrzebują systemowych rozwiązańŹródło: Jupiterimages
d2k0eem
d2k0eem

- Podzielam opinie premiera Donalda Tuska w sprawie Otwartych Funduszy Emerytalnych, które wyraził podczas spotkania z tymi funduszami. Ustalono sposób dalszej pracy. Projekty, które wypłyną ze strony OFE, zostaną skonfrontowane z oczekiwaniami rządu - zaznaczył min. Grad.

- Dobrze się stało, że będzie podejście całościowe, pełny przegląd funkcjonowania systemu OFE w ciągu ostatnich 10 lat. Rozwiązania długoterminowe, kompleksowe mają uczynić ten system bardziej nakierowanym na emerytów, a nie tylko na prowadzących te fundusze - dodał.

Premier Donald Tusk spotkał się w ubiegłą środę z szefami OFE. Premier oczekuje od nich poprawy efektywności i działań na rzecz emerytów. Powodem tego spotkania była tocząca się dyskusja nad przygotowanymi przez resort pracy propozycjami radykalnych zmian w systemie emerytalnym. Zmierzają one m.in. do tego, by ze składki emerytalnej mniej pieniędzy trafiało do OFE, a więcej do ZUS.

Szef resortu skarbu podkreślił, że OFE mają ogromny wpływ na procesy prywatyzacyjne, są bowiem częścią rynku finansowego, który kupuje akcje spółek Skarbu Państwa. Zaznaczył jednak, że "z uwagi na swój potencjał są również bardzo ważnym ogniwem w całym systemie instytucji finansowych i na naszych rynkach kapitałowych". - OFE na pewno mają i w przyszłości będą miały ogromny wpływ na nasze rynki kapitałowe oraz ich siłę finansową - dodał.

Ocenił, że jego współpraca z OFE układa się bardzo dobrze od samego początku. - Nie mam do nich zastrzeżeń jako do inwestorów - wyjaśnił.

d2k0eem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k0eem