Trwa ładowanie...
d38kvaz

Ojciec Rydzyk ogłasza sukces termalny

Wydajność odwiertu geotermalnego w Toruniu może przekroczyć 400 metrów sześciennych na godzinę. To świetny wynik w skali Europy - pisze "Nasz Dziennik" w tekście zatytułowanym "Wielki sukces toruńskiej geotermii".

d38kvaz
d38kvaz

W gazecie czytamy, że "wyniki zakończonego właśnie kolejnego etapu prac przy nowatorskim projekcie geotermalnym w Toruniu przeszły wszelkie oczekiwania". Przeprowadzone pompowanie eksploatacyjno-zatłaczające ujawniło niezwykłą wydajność złoża oraz pojemność otworu zatłaczającego. "To wielki sukces" - w ten sposób eksperci, między innymi były minister środowiska Jan Szyszko, a także ojciec Tadeusz Rydzyk, oceniają na łamach "Naszego Dziennika" wyniki prac.

"Podczas pompowania udokumentowano w pełni wydajność 320 metrów sześciennych na godzinę przy ciśnieniu 6,5 atmosfery, co uznać należy za wynik bardzo dobry" - ocenia w przesłanym "Naszemu Dziennikowi" komunikacie Fundacja Lux Veritatis, na której zlecenie firma Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o. prowadzi odwierty. Jednocześnie rozpoczęły się przygotowania do następnego pompowania, które odbędzie się pod koniec tego tygodnia. Więcej na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

d38kvaz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38kvaz