Trwa ładowanie...
ds9f44h
ds9f44h

Onet kupił wortal komputerowy PCLab.pl

5.5.Warszawa(PAP) - Grupa Onet.pl kupiła serwis PCLab.pl, który jest jednym z największych polskich profesjonalnych wortali o tematyce komputerowej - podała spółka w komunikacie...
Share
ds9f44h

5.5.Warszawa(PAP) - Grupa Onet.pl kupiła serwis PCLab.pl, który jest jednym z największych polskich profesjonalnych wortali o tematyce komputerowej - podała spółka w komunikacie prasowym. Wartości transakcji nie ujawniono.

"Dla Onetu pozyskanie tak doświadczonego partnera, jakim jest PCLab.pl, jest kolejnym krokiem milowym w rozwoju naszych kompetencji w dziedzinie nowych technologii, bo trzeba pamiętać, że Grupa Onet.pl dziś to nie tylko duża grupa medialna, ale również spółka technologiczna. Zamierzamy zachować unikalny brand PCLab.pl oraz chcemy jak najbardziej wykorzystać wiedzę i kompetencje założyciela serwisu, który jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy piszących o nowych technologiach" - powiedział cytowany w komunikacie Łukasz Wejchert, prezes Grupy Onet.pl.

"Nawiązanie współpracy z Onet.pl ma na celu przede wszystkim uczynienie z PCLab.pl serwisu jeszcze ciekawszego i jeszcze bogatszego w treści. Dzięki tak dużemu partnerowi, z ogromnym doświadczeniem, wprowadzać będziemy mogli nowe funkcjonalności, na które do tej pory nie mogliśmy sobie pozwolić ze względów finansowych lub technicznych, np. na przykład wideo recenzje w HD. Onet.pl znacząco wzmocni PCLab.pl technologicznie, również poprzez przeniesienie serwisu i forum na nowoczesne serwery, co podniesie znacznie komfort korzystania z wortalu" - dodał Paweł Pilarczyk, twórca i dotychczasowy właściciel PCLab.pl

ds9f44h

Wsparcie finansowe Onetu pozwolić ma na zwiększenie liczby współpracujących z PCLab.pl dziennikarzy i zakup profesjonalnego sprzętu pomiarowy służącego do testów sprzętu w laboratorium PCLab.pl.

PCLab.pl jest jednym z największych i najpopularniejszych polskich serwisów o tematyce komputerowej. Z badań PBI Gemius z lutego 2009 roku wynika, że co miesiąc stronę odwiedza ponad 1,2 mln internautów, którzy generują 10,6 mln odsłon.(PAP)

epo/ ana/

ds9f44h

Podziel się opinią

Share
ds9f44h
ds9f44h