Trwa ładowanie...
bezrobocie
+1

ONZ broni bezrobotnych

Organizacja Narodów Zjednoczonych zaapelowała do rządów wszystkich państw o przyznanie bezrobotnym niezbędnych świadczeń socjalnych. Zdaniem przedstawicieli ONZ, może to pomóc w walce z recesją i bezrobociem.

Share
ONZ broni bezrobotnych
Źródło: Jupiterimages
d36vqo1

Apel Narodów Zjednoczonych zbiegł się z prezentacją najnowszego raportu Międzynarodowej Organizacji Pracy. Wynika z niego, że aż 5 miliardów ludzi na świecie nie otrzymuje niezbędnych świadczeń socjalnych i ochronnych.

Była prezydent Chile Michelle Bachelet, która zaangażowała się w ochronę praw pracowniczych w ramach ONZ podkreśla, że każdy człowiek powinien mieć zagwarantowane minimalne bezpieczeństwo socjalne. „Po pierwsze, każdy powinien mieć dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, edukacji na poziomie szkoły podstawowej, zakwaterowania, wody i innych niezbędnych usług.

Po drugie, nikt nie powinien żyć poniżej pewnego poziomu przychodów” - powiedziała Bachelet. Przedstawiciele grupy G-20 zadeklarowali już, że będą pracować nad podniesieniem poziomu świadczeń socjalnych zarówno dla bezrobotnych jak i najbiedniejszych obywateli swoich państw.

d36vqo1

Podziel się opinią

Share
d36vqo1
d36vqo1