Trwa ładowanie...

Opiekunki odpływają na Wyspy

Polskie opiekunki niedawno najczęściej szukały pracy w Niemczech. Teraz stawiają na Wielką Brytanię - pisze "Puls Biznesu".

Share
Opiekunki odpływają na Wyspy
Źródło: Fotolia, Fot: Iurii Sokolov
dawafy2

I nic dziwnego, że tak się dzieje: na Wyspach przez rok można zarobić ponad 16,5 tys. funtów brutto, w Niemczech w kwartał - do 3,9 tys. euro netto, a w Polsce - można liczyć mniej więcej na minimalną płacę krajową.

A że polskie opiekunki mają za granicą dobrą markę, to Brytyjczycy coraz częściej zgłaszają się do polskich agencji zatrudnienia.

dawafy2

W tym roku na nasze oferty odpowiedziało już kilkaset osób - wylicza prezes agencji pracy Personnel Solutions Dariusz Michalski. Jak mówi, trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, cenione jest doświadczenie, a to, że większość lepiej zna angielski niż niemiecki jest kolejnym powodem, iż coraz więcej osób wybiera kurs właśnie na Wyspy.

Co ciekawe, Brytyjczycy, w przeciwieństwie do Niemców, chętnie zatrudniają w roli opiekunów mężczyzn. - Chwalą zaangażowanie panów w pracę, siłę fizyczną, a nawet umiejętności kucharskie - wskazuje Michalski.

dawafy2

Podziel się opinią

Share
dawafy2
dawafy2