Trwa ładowanie...
d1izbv8

Oświadczenie ABW (komunikat)

...

d1izbv8
d1izbv8

28.10. Warszawa - ABW informuje:

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wyraża zdumienie faktem złożenia przez szefa BBN zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy ABW w sprawie zaniechania wykonywania obowiązków służbowych, w związku z nieprawidłowościami w Kopalni Węgla Kamiennego "Wujek".

Przypominamy, iż w dniach 16 kwietnia 2009 i 11 maja 2009 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekazała do Wyższego Urzędu Górniczego - organu nadzorującego kopalnie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach informacje o nieprawidłowościach dotyczących nieprzestrzegania przepisów BHP w zakresie dokonywania pomiarów stężenia metanu w kopalni KWK "Wujek".

Należy podkreślić, iż Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekazując posiadaną wiedzę w tej sprawie uprawnionym organom, dopełniła wszystkich przewidzianych przepisami prawa obowiązków.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1izbv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1izbv8