Trwa ładowanie...
d11lt72

Oświadczenie REM (komunikat)

...

Share
d11lt72

19.06. Warszawa - Rada Etyki Mediów informuje:

Za pośrednictwem Rzecznika Praw Dziecka do Rady Etyki Mediów dotarła skarga na stronę internetową "Super Expresu". Dotyczy ona zdjęcia leżącej w otwartej trumnie zamordowanej kobiety i stojącego obok skutego sprawcy zbrodni, jej męża.

Autorami skargi są dzieci zamordowanej, wstrząśnięte nie tylko tym, że takie zdjęcie mogło się pojawić, ale także faktem, że jest ono fotomontażem. Ich ojca bowiem przy trumnie matki nie było. Został on w dniu zbrodni zatrzymany.

REM uważa, że redakcja drastycznie sprzeniewierzyła się etyce dziennikarskiej okazując kompromitujący brak wrażliwości. Naruszyła zasadę szacunku i tolerancji sprawiając czworgu dzieciom dodatkowe cierpienia. Nie uszanowała powagi śmierci, wizerunku osoby zamordowanej. Zdaniem REM zdjęcie powinno natychmiast zostać usunięte z Internetu.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sewa/

d11lt72

Podziel się opinią

Share
d11lt72
d11lt72