Trwa ładowanie...
dtp9zhv

Oświadczenie szefa CBA (komunikat)

...

Share
dtp9zhv

12.10. Warszawa - przekazujemy treść oświadczenia szefa CBA Mariusza Kamińskiego:

W związku z pojawiającymi się w środkach masowego przekazu informacjami dotyczącymi rzekomego braku zainteresowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego w prowadzeniu sprawy nieprawidłowości przy wpisaniu na listę leków refundowanych iwabradyny, informujemy, że czynności w tej sprawie prowadzi Delegatura Zarządu Operacji Regionalnych CBA w Krakowie pod nadzorem tamtejszej Prokuratury.

Jak informowało CBA w komunikacie z dnia 12 września 2008 r., to funkcjonariusze CBA ujawnili szereg nieprawidłowości w trakcie kontroli dotyczącej umieszczenia m.in. iwabradyny na liście leków refundowanych. Dokumentacja z zakończonej kontroli trafiła do krakowskiego Wydziału Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Centralne Biuro Antykorupcyjne wykonuje zlecone przez Prokuraturę w Krakowie czynności śledztwa w sprawie przyjmowania przez funkcjonariusza publicznego i udzielania funkcjonariuszowi publicznemu korzyści majątkowych lub osobistych w związku z prowadzonym w Ministerstwie Zdrowia postępowaniem w sprawie wpisania leku iwabradyna na listę leków refundowanych.

Prokurator jest więc dysponentem wszelkich czynności postępowania dotyczącego tej sprawy i nie jest uprawnione stawianie jakichkolwiek zarzutów CBA co do zainteresowania Biura sprawą.

Mariusz Kamiński, Szef CBA

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/

dtp9zhv

Podziel się opinią

Share
dtp9zhv
dtp9zhv