Trwa ładowanie...

Oszukują "na Allegro"

Uwaga, oszuści wrócili na Allegro.Od kilku miesięcy Allegrowicze otrzymują maile rzekomo od serwisu, w których oszuści próbują nakłonić użytkowników do przekazania swoich danych. Wyłudzający są sprytni, bo jako nadawca wyświetla się oficjalny adres Allegro.

Oszukują "na Allegro"Źródło: Fotolia, fot: sergey
d3whcad
d3whcad

Serwis za pomocą mediów społecznościowych w końcu zareagował i zaczął oficjalnie przestrzegać przed taką fałszywą korespondencją.

Maile o podejrzanej treści trafiały na skrzynki Polaków przynajmniej od października. Większość wygląda tak jak poniżej:

Układ wiadomości jest typowy dla wiadomości wysyłanych przez Allegro. Do tego jak wspomnieliśmy w błąd może wprowadzać fakt, że odbiorcy jako nadawca wyświetla się adres: powiadomienia@allegro.pl. Warto podkreślić, że także stopka wiadomości jest kopią z oficjalnych maili wysyłanych przez serwis. Czasem brak jest polskich znaków albo pojawiają się błędy w pisowni, jednak tego można nie zauważyć szybko czytając wiadomość.

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

10 lutego serwis wystosował oficjalny komunikat na Facebooku i Twitterze:

d3whcad

Drodzy Allegrowicze!
Uwaga na oszustów, podszywających się pod Allegro! Jeżeli otrzymacie podejrzanego maila (np. takiego, jak ten poniżej), w którym znajduje się prośba o przekazanie jakichkolwiek danych, piszcie do nas na adres phishing@allegro.pl.

Oszuści podszywając się pod wiarygodny dla użytkownika adres próbują wyłudzić dane osobowe. Linki zawarte w takiej wiadomości prowadzą do fałszywej strony, która po wprowadzeniu przez allegrowicza danych przechwycą je, a potem oszust je wykorzystuje.

d3whcad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3whcad