Trwa ładowanie...

Oxford Tower do liftingu

Jeden z najstarszych warszawskich wieżowców będzie miał brata. Przy okazji sam się odmłodzi i zmieni funkcję - donosi "Puls Biznesu".

Oxford Tower do liftinguŹródło: mat. inwestora
d1abx7m
d1abx7m

Zamiast jednego Oxford Tower będą dwa, a cały kompleks będzie nosił nazwę Twin Towers. To plan właścicieli wieżowca przy ul. Chałubińskiego w Warszawie, znanego bardziej jako Intraco II, na szczycie którego przez wiele lat wisiał neon Elektrimu.

- Wiosną 2013 r. chcielibyśmy rozpocząć budowę nowej, nieco wyższej wieży, w której znajdą się biura. Po oddaniu jej do użytku zaczniemy przebudowę istniejącej, w której chcemy zmieścić przede wszystkim trzygwiazdkowy hotel. W trzecim, niższym, budynku będzie pięciogwiazdkowy hotel - mówi Edyta Oleśkiewicz, szefowa rady nadzorczej spółki Tower Service, która zarządza drapaczem chmur.

Żywotność biurowców szacuje się na 30-50 lat. Od czasu do czasu trzeba je jednak co najmniej odświeżyć. - W centrum miasta mamy kilka gorszych wieżowców, które są wynajęte i przynoszą zyski. Ich właściciele nie mają przymusu robić z nimi czegokolwiek, mimo to niektórzy się na to decydują, by podnieść poziom dochodów - mówi Joanna Mroczek z firmy doradczej CBRE.

(fot. Wikipedia)
Źródło: (fot. Wikipedia)
d1abx7m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1abx7m